Anže Kuralt in soigralci so se morali pošteno potruditi za tri točke. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani, ki imajo velike težave v dvorani Tivoli, so dobili prva štiri gostovanja v letošnji sezoni. Tri točke so prinesli z Dunaja, Bolzana in Brunica, dve pa iz Gradca. Tudi tokrat so bili večji del srečanja boljši tekmec, a pokopal jih je slab začetek. Veliko energije so porabili za lovljenje tekmeca, ki je na začetke sezone tik pod vrhom lestvice. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 27:30.

Madžari ekspresno povedli z 2:0
Vzdušje v dvorani Gaborja Ocskaya je bilo naelektreno že ob prihodu igralcev na led. Gostitelji so močno pritisnili takoj na začetku in povedli že po minuti in 36 sekundah, Daniel Leavens je streljal z modre črte, pred vrati pa je Istvan Terbocs spretno preusmeril plošček in ukanil Lukaša Horaka.

V 5. minuti je Leavens skušal z bekhendom ukaniti Horaka, a zadel je vratnico, Tim McGauley pa je plošček pospravil v prazno mrežo za 2:0.

Beričič in Šturm izpeljala lep protinapad
Zmaji so se hitro zbrali. V 10. minuti je po veliki napaki Madžarov Jaka Šturm krenil v protinapad s polovice igrišča, v idealnem trenutku je na levi strani opazil Miho Beričiča, ki je plošček ob bližnji vratnici poslal v mrežo. Zelo lepa akcija dveh proti enemu z imenitnim zaključkom.

Lukaš Horak je tokrat klonil kar petkrat. Foto: SŽ Olimpija

Prvi zadetek Leskinena za Olimpijo
Olimpija je dobila silovit zalet in vseskozi je bilo vroče pred vrati Dominika Horvatha. V 14. minuti je Trevor Gooch z leve strani podal v sredino, kjer je bil na pravem mestu Ville Leskinen, ki je z natančnim strelom izenačil na 2:2. Finec je prišel sredi tedna v Tivoli in že se je veselil prvega zadetka v zeleno-belem dresu.

Vertes na pravem mestu po odbitku od ograde
V 18. minuti so imeli Madžari veliko srečo. Plošček se je od ograde odbil zelo neugodno, naravnost pred vrata Horaka, kjer je pridrsal Natan Vertes in z močnim strelom zatresel mrežo. Po 20 minutah je imela Olimpija več strelov na vrata (11:14), a se je znašla v zaostanku.

Hari z dvema goloma in podajo zrežiral zmago Madžarov
Na začetku druge tretjine so zmaji pritisnili in izenačili v 26. minuti, ko je po podaji Kristajna Čepona zadel Kapel. Madžari niso našli prave igre, a so dve minuti pred koncem druge tretjine znova povedli. Strel Anžeta Kuralta je Horak še uspel odbiti, a je bil pred vrati Janos Hari in plošček je zabil v mrežo za 4:3.

V zadnji tretjini so gostitelji izpeljali protinapad v 46. minuti. Hari je ušel po desni strani in podal Balinta Magosija, ki je z močnim strelom pod prečko matiral Horaka. Eno lepših priložnosti za goste je imel Taneli Ronkainen tri minute pred koncem, toda po prodoru je njegov strel Horvath ustavil. Trener Olimpije Antti Karhula se je odločil, da že dve minuti in 47 sekund pred koncem z vrat potegne češkega vratarja. Razigrani Hari je 32 sekund pred zadnjim piskom sirene potisnil plošček v prazno mrežo za veliko veselje na tribunah.

Karhula: Odlična tekma za navijače, ne pa za trenerje
"To je bila odlična tekma za navijače, oba trenerja pa nisva ravno uživala. Fehervar je bil malce boljši v ključnih trenutkih in zasluženo je osvojil tri točke," je povedal trener Karhula, ki je bil tri leta na klopi Fehervarja.

V sredo v Tivoli prihaja Linz, v petek pa še Beljak
Olimpija je izgubila zadnjih 16 tekem Lige IceHL v Tivoliju, naslednji teden pa bo imela dve priložnosti, da konča črn niz. V sredo bo gostila Linz, v petek pa Beljak.