Rok Kapel, Nik Simšič in soigralci so znova navdušili na gostovanju. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani so na štirih gostovanjih osvojili kar 11 od mogočih 12 točk. Znova so navdušili z zelo disciplinirano igro, ki je temeljila na strnjeni obrambi, blestel je vratar Lukaš Horak. Gostitelji so naredili precej več napak, imeli so precej več strelov na vrata (31:20), a niso bili spretni v zaključku akcij.

Trener Olimpije Antti Karhula je po petkovem polomu v Tivoliju proti Vorarlbergu (1:7) poudaril, da se zelo veseli nedeljske tekme, saj bo na sporedu v gosteh. Na Celovški 25 so zeleno-beli doživeli 15 porazov zapored, na gostovanjih pa so popolnoma drugačna ekipa.

Gooch poskrbel za vodstvo zmajev
Prvi plošček pred 2069 gledalci na Rienzstadionu v Brunicu je vrgel legendarni alpinist Reinhold Messner. V 6. minuti je moral na kazensko klop Christian Kasastul zaradi zadrževanja s palico. Ko se je vrnil na led, pritisk zmajev ni pojenjal. V 9. minuti je Maris Bičevskis z desne strani podal pred vrata, kjer je Trevor Gooch spretno preusmeril plošček pod prečko.

Pustertal je doživel prvi poraz v letošnji sezoni. Na uvodnih šestih tekmah je osvojil kar 17 točk. Foto: SŽ Olimpija

Kapel unovčil prednost igralca več
Pustertal je na začetku druge tretjine pritisnil, nekajkrat se je izkazal Horak. V 33. minuti je bil izključen Ivan Deluca, Rok Kapel pa je z močnim strelom z leve strani poslal plošček tik ob vratnici v mrežo. Tri minute zatem je Kasastul z desne strani poslal plošček pred vrata, Deluca pa ga je iz bližine preusmeril v mrežo.

Petan hitro odgovoril Goochu
V 37. minuti je razigrani Gooch z desne strani pridrsal pred vrata in potisnil plošček od drsalke vratarja Andresa Bernarda v mrežo. Gostitelji so hitro znižali, Alex Petan je bil natančen z močnim diagonalnim strelom z leve strani.

Jalova premoč Pusterala, zadnjo besedo pa je imel Pance
V 56. minuti je imel Pustertal najlepšo priložnost za izenačenje. Dante Hannoun je ušel branilcem Olimpije, tudi Taneliju Ronkainenu ga ni uspelo ustaviti. Spravil je že plošček mimo Horaka, a je streljal mimo vrat. Minuto in 50 sekund pred koncem si je ogromno napako privoščil Kasastul, ki je pozabil plošček pred svojimi vrati, Žiga Pance pa je rutinirano ukanil Bernarda.

Karhula: Odigrali smo najboljših 60 minut v tej sezoni
"Točno tak odgovor sem pričakoval po petkovem visokem porazu. Opravili smo nekaj pogovorov in odigrali smo najboljših 60 minut v tej sezoni. Mislim, da bi morali po 40 minutah voditi vsaj s 3:1, morda pa tudi s 4:1, vendar smo imeli le gol prednosti. V zadnji tretjini smo igrali zelo pametno, nismo naredili večjih napak, imeli smo veliko posest ploščka. Zelo sem ponosen na predstavo fantov," je bil zelo dobre volje trener Karhula.

V četrtek prvaki iz Salzburga prihajajo v Tivoli
Navijači Olimpije že od 2. decembra čakajo na zmago v Tivoliju. V četrtek ob 19.15 bo nova priložnost, tekmec pa bo najtežji, saj prihajajo rdeči biki iz Salzburga.