Ljubljančani v tej sezoni še nobene tekme niso izgubili z več kot z golom razlike. Trikrat so igrali podaljšek, ki pa ga še niso dobili.

Orli precej bolje začeli tekmo
Izbranci Mitje Šivica so znova zelo dobro odprli srečanje. V 6. minuti je Luka Kalan zadel po podaji Tadeja Čimžarja. Gostitelji so imeli v nadaljevanju uvodne tretjine veliko premoč (streli na vrata 21:7). Orli so že pred tremi tedni v Tivoliju dokazali, da so izjemno nevarni ob prednosti igralca več. Ko je v 13. minuti na kazenski klopi sedel Aleksandar Magovac, je izenačil Vojtech Nemec. Po četrt ure igre so zmaji naredili nepravilno menjavo, na ledu je bilo šest igralcev. Anthony Luciani je ob "power playu" matiral Žana Usa.

Odlična igra Olimpije v drugi tretjini
V drugi tretjini je bila Olimpija precej nevarnejša (streli na vrata 9:17). Žiga Pance je izenačil na 2:2 v 27. minuti ob prednosti igralca več. V 36. minuti je odlično igro Ljubljančanov kronal še Magovac. Vratar Orlov Dominik Groh je zaustavil nekaj nevarnih prodorov zmajev, ki bi si lahko priigrali še precej višjo prednost.

Prokeš izsilil podaljšek
Znojmo je v zadnji tretjini pritisnil. V 52. minuti je bil izključen Miha Logar, a so zeleno-beli zdržali. Štiri minute pred koncem je moral na kazensko klop še Kalan zaradi zavlačevanja igre, ko je plošček poslal na tribuno. Radek Prokeš je po pol minute igre z igralcem več izenačil na 3:3.

Fejes odločil že v 50. sekundi podaljška
Odločal je podaljšek. V igri treh proti trem so bili spretnejši gostitelji. V 50. sekundi je odločil Samuel Hunter Fejes. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 40:29.

Šivic: V podaljšku že tretjič zapored nismo odigrali dobro
"Zavedali smo se, da so Orli popolnoma drugačna ekipa. Bili smo pripravljeni na njihovo hitro igro in individualno kakovost. V prvi tretjini nismo bili dovolj dobri, vseeno pa smo imeli še vedno aktiven izid. V drugi tretjini smo precej popravili igro, bili smo veliko boljši. Zapravili smo tudi tri samostojne prodore in morda bi si zaslužili še kaj več. V zadnjo tretjino smo vstopili z vodstvom. Orli imajo fantastičen "power play". V podaljšku že tretjič zapored nismo odigrali dobro in tu bo treba še veliko izboljšav. Na 15 tekmah smo le enkrat izgubili po rednem delu. Vseeno vsi sovražimo poraze in že na naslednji tekmi moramo biti še bolje pripravljeni," je povedal Šivic.

Vse tekme se bodo začele z minuto molka
Vodstvo Lige IceHL je sporočilo, da bodo vse tekme ob prihajajočem koncu tedna v spomin na tragično umrlega mladega igralca slovaške ekipe Bratislava Capitals Borisa Sadeckega začeli z minuto molka, igralci pa bodo na čeladah imeli njegovo številko 10. Odpovedani sta obe tekmi slovaškega kluba, vse druge bodo igrali.

Boris Sadecky, 24-letni hokejist Bratislave Capitals, je umrl v sredo v bolnišnici, kamor so ga prepeljali pred dnevi, potem ko se je zgrudil med tekmo z Dornbirnom. Ta je bila pri 1:0 za domače na začetku druge tretjine prekinjena, potem ko se je Sadecky nenadoma zgrudil. Na ledu so ga takoj oskrbeli reševalci, nato pa odpeljali v bolnišnico. Stanje je bilo, kot je sporočil klub, resno, v sredo pa je hokejist umrl.

V nedeljo obračun vodilnih ekip v Tivoliju
Bratislava bi morala v petek zvečer gostovati v Tivoliju. Iz ljubljanskega kluba so že dopoldne sporočili, da tekme ne bo in da je prestavljena za nedoločen čas. Ljubljančane pred reprezentančno prekinitvijo čaka še obračun vodilnih ekip v nedeljo ob 18.00 z madžarskim Fehervarjem.