Joonas Donskoi je takole plošček spravil za hrbet Los Angelesovega vratarja Jonathana Quicka za zmago Colorada v Staples Centru. Foto: AP
Joonas Donskoi je takole plošček spravil za hrbet Los Angelesovega vratarja Jonathana Quicka za zmago Colorada v Staples Centru. Foto: AP
Ovečkin le še gol oddaljen od številke 700

Tekma v Staples Centru ni postregla s presežki, gledalci so v rednem delu videli po en zadetek na vsaki strani, prvega že v 5. minuti, na veliko veselje domačega občinstva v Coloradovi mreži.

Austin Wagner je hladnokrvno zadel kazenski strel na lovilko gostujočega vratarja Pavla Francouza. Kazenski strel je sicer zakrivil Nikita Zadorov, ki je na nedovoljen način zaustavil Wagnerjev protinapad.

Colorado je izid izenačil v drugi polovici druge tretjine, ko je Ryan Graves po podaji Gabriela Landeskoga s strelom iz zapestja plošček poslal mimo lovilke Jonathana Quicka v mrežo. 1:1.
Obe ekipi sta si do konca rednega dela srečanja pripravili nekaj (pol)priložnosti, vroče je bilo tudi v podaljšku, v katerem so Kingsi zadnjo minuto in 25 sekund igrali z igralcem več po izključitvi J. T. Compherja, a je ostalo pri 1:1.

O zmagovalcu so odločali kazenski streli. Francouz je ubranil poskusa Anžeta Kopitarja in Martina Frka, medtem ko je Gabriel Vilardi plošček poslal mimo gola. Na drugi strani je Quick ubranil strela Nathana MacKinnona in Landeskoga, nemočen pa je bil ob poskusu Joonasa Donskoija, ki je zadel za 36. zmago v sezoni.

Alex Ovečkin je postal osmi hokejist v zgodovini Lige NHL s 700 doseženimi zadetki. Foto: AP
Alex Ovečkin je postal osmi hokejist v zgodovini Lige NHL s 700 doseženimi zadetki. Foto: AP

Ovečkin v klubu 700
22. februar 2020 pa bo v lepem spominu ostal predvsem Alexandru Ovečkinu, ki je na obračunu proti New Jersey Devilsom dosegel svoj 700. zadetek v Ligi NHL in postal osmi hokejist v zgodovini najmočnejše hokejske lige na svetu s tem dosežkom. Pred njim je to uspelo le še Waynu Gretzkyju (894), Gordieju Howu (801), Jaromirju Jagru (766), Brettu Hullu (741), Marcelu Dionnu (731). Philu Espositu (717) in Miku Gartnerju (708). "To je res poseben trenutek. Ko sem se bližal temu mejniku, sem začel ugibati, kdaj se bo dejansko zgodil. Zdaj je končno vse za mano in o tem ne bo treba več govoriti. Gremo dalje," je po tekmi dejal Ovečkin, ki pa je z Washingtonom led vseeno zapustil sklonjene glave, saj so Devilsi zmagali s 3:2.

Liga NHL, tekme 22. februarja

Hokejiste Bostona je na svojem ledu osmešila ekipa Vancouvra, ki je slavila s kar 9:3. Bostonsko čast je vsaj za silo rešil Zdeno Chara. 206 cm visoki kapetan Bruinsov je dobil boj s pestmi z nemočnim Tylerjem Myersom. Foto: AP
Hokejiste Bostona je na svojem ledu osmešila ekipa Vancouvra, ki je slavila s kar 9:3. Bostonsko čast je vsaj za silo rešil Zdeno Chara. 206 cm visoki kapetan Bruinsov je dobil boj s pestmi z nemočnim Tylerjem Myersom. Foto: AP
Za nenavadno zgodbo večera je poskrbel voznik vozila za čiščenje ledu David Ayres, ki je tekmo med Torontom in Carolino spremljal na tribunah, v sili razmer (poškodovala sta se oba vratarja) pa si je oblekel dres in stopil med vratnicama Hurricanesov. Prva dva strela gostiteljev sta zletela v mrežo, nato pa je ubranil naslednjih osem in pomagal svoji ekipi do zmage (3:6)! 42-letni Ayres je bil sicer obema moštvoma na voljo kot rezervni vratar.  Foto: AP
Za nenavadno zgodbo večera je poskrbel voznik vozila za čiščenje ledu David Ayres, ki je tekmo med Torontom in Carolino spremljal na tribunah, v sili razmer (poškodovala sta se oba vratarja) pa si je oblekel dres in stopil med vratnicama Hurricanesov. Prva dva strela gostiteljev sta zletela v mrežo, nato pa je ubranil naslednjih osem in pomagal svoji ekipi do zmage (3:6)! 42-letni Ayres je bil sicer obema moštvoma na voljo kot rezervni vratar. Foto: AP

LOS ANGELES – COLORADO * 1:2
Wagner 5.; Graves 37.

NEW JERSEY – WASHINGTON 3:2
PHILADELPHIA – WINNIPEG 4:2
PITTSBURGH – BUFFALO 2:5
TORONTO – CAROLINA 3:6
OTTAWA – MONTREAL 0:3
NY RANGERS – SAN JOSE 3:2
ARIZONA – TAMPA BAY 7:3
NASHVILLE – COLUMBUS * 4:3
VANCOUVER – BOSTON 9:3
VEGAS – FLORIDA 5:3

* - po kazenskih strelih

Tekme 23. februarja:
WASHINGTON – PITTSBURGH
DALLAS – CHICAGO
BUFFALO – WINNIPEG
NY ISLANDERS – SAN JOSE
DETROIT – CALGARY
MINNESOTA – ST. LOUIS
ANAHEIM – VEGAS
LOS ANGELES – EDMONTON

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Boston Bruins6339121290
Tampa Bay Lightning624017585
Pittsburgh Penguins603717680
Washington Capitals613718680
Philadelphia Flyers623520777
New York Islanders603420674
Carolina Hurricanes613522474
Columbus Blue Jackets6330191474
Toronto Maple Leafs633223872
New York Rangers613324470
Florida Panthers623224670
Montreal Canadiens642927866
Buffalo Sabres612825864
New Jersey Devils6124271058
Ottawa Senators6221301153
Detroit Red Wings631544434
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
St. Louis Blues6235171080
Colorado Avalanche613618779
Dallas Stars613520676
Vegas Golden Knights633322874
Vancouver Canucks613322672
Edmonton Oilers613222771
Arizona Coyotes653126870
Winnipeg Jets633226569
Nashville Predators613023868
Calgary Flames623125668
Minnesota Wild602924765
Chicago Blackhawks612726862
San Jose Sharks612631456
Anaheim Ducks612430755
Los Angeles Kings622234650