Anže Kopitar je hokejski večer v Madison Square Gardnu končal s podajo in z ratingom –1. Trikrat je ustrelil v okvir vrat, skupaj pa je poskusil s petimi streli, vpisal je dva naleta, dobil pa je 9 od 18 bulijev v 24 izmenah za 21:19 igre. Foto: AP

Los Angeles se je v zaostanku znašel dve sekundi pred koncem 1. tretjine, ko je ob številčni premoči za Rangerse zadel Chris Kreider, ki je s 30. golom sezone prevzel vodstvo na lestvici golgeterjev v Ligi NHL.

Sredi 2. tretjine je za goste najprej izenačil Blake Lizotte, ob izteku 40. minute pa je Kralje v vodstvo z igralcem več popeljal Alex Iafallo, ki ga je zaposlil kapetan Anže Kopitar. 34-letni Slovenec je s tem vknjižil 24. podajo v sezoni, skupaj pa 37. točko na 43 odigranih tekmah sezone.

Panarin preprečil zmago Kraljev

Newyorčani so podaljšek izsililil pet minut pred koncem rednih 60 minut, ko je bil natančen Barclay Goodrow. Ker v petminutnem podaljšku ni bilo odločitve, so prišli na vrsto kazenski streli. Kot zadnji – tretji – med rednimi izvajalci je kot prvi zadel Kopitar, a je ruski zvezdnik Artemi Panarin preprečil zmago Los Angelesa. V peti seriji sta prav tako zadela oba strelca: novinca Quinton Byfield za goste in Alexis Lafrenier za gostitelje. Nato je v šesti seriji odločil gol Adama Foxa, ki je matiral Jonathana Quicka.

Ob razmerju strelov 36:30 za Kingse si je naziv prve zvezde tekme prislužil ruski vratar Igor Šestjorkin. Rangersi so z zmago spet prevzeli vodstvo v Metropolitanski skupini, sočasno pa so se le na točko približali vodilnemu dvojcu Vzhoda Floridi in Tampa Bayu.

Kopitar prevzel krivdo za izenačujoči gol

"Občutek je grenko-sladek, saj bi lahko osvojili obe točki. Pri drugem golu bi moral sam posredovati bolje in preprečiti Goodrowu, da podstavi palico. Vseeno ... Tri osvojene točke od štirih na prvih dveh gostovanjih niso slabe. Vzeli bomo to in se zbrali za naslednjo tekmo," je po srečanju dejal kapetan Kopitar. Tretjo tekmo niza šestih gostovanj bodo Kralji odigrali v noči na petek proti New York Islanders.

Los Angeles je z 48 točkami na sedmem mestu zahodne konference, varovanci Todda McLellana pa so izgubili četrtič na zadnjih petih tekmah. "Igramo dober hokej, ampak tega rezultati ne kažejo. Smo pa v solidni formi in če sestavimo vse kose sestavljanke, lahko vsako tekmo dobimo," je še dodal slovenski as v Ligi NHL.