Andrew Mangiapane (igralec s številko 88) je odločil izenačen obračun v Calgaryju. Foto: Reuters

Šlo je za precej izenačen obračun v Scotiabank Saddledomu, v prvi tretjini gledalci niso videli zadetka, mreža se je prvič zatresla v 22. minuti, ko se je med strelce vpisal T. J. Brodie. 28-letni branilec je poskusil srečo s strelom iz zapestja z modre črte, plošček je na poti v mrežo rahlo spremenil smer in ukanil presenečenega vratarja Ryana Millerja.

Vsekakor smo danes odigrali zelo izenačen obračun. Enostavno poskušaš samo strpati plošček nekako v mrežo in odigrati čim bolje.

Andrew Mangiapane

Toda veselje gostiteljev ni trajalo dolgo, slabih pet minut pozneje so Kalifornijci izid izenačili. Carter Rowney je z lepo podajo izza gola našel Dereka Granta, ki je hladnokrvno zatresel prazno mrežo.

Ko je že kazalo, da se bo v izenačenem obračunu tekma prevesila v podaljšek, pa je slabe tri minute in pol pred koncem rednega dela srečanje odločil Mangiapane. 22-letnik, ki letos igra svojo prvo sezono v najelitnejši hokejski ligi na svetu, je zadel iz hitrega protinapada in poskrbel za četrto zaporedno zmago Calgaryja.

Ta zaseda vrh Zahoda, pred San Josejem ima po 61 tekmah tri točke naskoka. Anaheim je na 13. mestu, za končnico zaostaja za sedem točk.

Hokejisti Winnipega so lanskemu finalistu Stanleyjevega pokala, Vegas Golden Knights, nasuli pol ducata zadetkov. Foto: Reuters

Liga NHL, tekme 22. februarja:
CALGARY - ANAHEIM 2:1
OTTAWA - COLUMBUS 0:3
CHICAGO - COLORADO 3:5
DETROIT - MINNESOTA 2:3
VEGAS - WINNIPEG 3:6

Napadalec Chicaga Patrick Kane je takole zatresel mrežo Colorada. Foto: Reuters

Tekme 23. februarja:
BUFFALO - WASHINGTON
NY RANGERS - NEW JERSEY
ST. LOUIS - BOSTON
FLORIDA - LOS ANGELES
COLUMBUS - SAN JOSE
DALLAS - CAROLINA
NASHVILLE - COLORADO
TORONTO - MONTREAL
PHILADELPHIA - PITTSBURGH
EDMONTON - ANAHEIM
VANCOUVER - NY ISLANDERS

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning624711498
Boston Bruins613617880
New York Islanders603518777
Toronto Maple Leafs603620476
Washington Capitals613420775
Montreal Canadiens613321773
Columbus Blue Jackets603423371
Pittsburgh Penguins613222771
Carolina Hurricanes613223670
Buffalo Sabres602824864
Philadelphia Flyers612826763
Florida Panthers592625860
New York Rangers602626860
New Jersey Devils612429856
Detroit Red Wings622330955
Ottawa Senators612234549

Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames613816783
San Jose Sharks613617880
Winnipeg Jets613720478
Nashville Predators633622577
St. Louis Blues603223569
Vegas Golden Knights633226569
Dallas Stars603025565
Minnesota Wild622927664
Colorado Avalanche6126241163
Arizona Coyotes612828561
Chicago Blackhawks622627961
Vancouver Canucks612627860
Anaheim Ducks612428957
Edmonton Oilers602529656
Los Angeles Kings602331652