Gledalci so ob hat-tricku Reneja Bourqua na ledeno ploskev zmetali čepice, te pa je zbral soigralec P. K. Subban. Foto: Reuters

Gostitelji so začeli silovito, na začetku druge tretjine so po golu Reneja Bourqua povedli že s 4:1. A igralci v modrem so se ekspresno vrnili med žive, saj so v dobrih štirih minutah s tremi goli izenačili na 4:4.

Bourque: Vajo ponoviti še dvakrat
Da je zmaga ostala v Kanadi, je poskrbel prav Bourque, ki je zabil še dva gola in tako dopolnil trojček. "Vsi smo bili pripravljeni na to tekmo. Poznali smo situacijo, vedeli smo, da je v primeru poraza sezone konec. Nekajkrat sem bil na pravem mestu. Zdaj bo treba to ponoviti še dvakrat," je povedal junak tekme.

Isti izid pred 22 leti
Canadiensi so sedem zadetkov v končnici dosegli prvič po 27. 4. 1992, ko so ugnali Hartford Whalerse (danes Carolina Hurricanes) s 7:4.

Liga NHL, finala konferenc, vzhod:
MONTREAL - NY RANGERS - 2:3
7:4 (2:1, 3:3, 2:0)
Galchenyuk 2., Plekanec 13., Pacioretty 24., Bourque 27., 36., 47., Desharnais 56.; Stepan 11., 33., Nash 30., Kreider 35.
Obrambe: Tokarski 23; Lundqvist 15, Talbot 6.
Zahod, četrtek ob 2.00:
CHICAGO - LOS ANGELES - 1:3
V odebeljenem besedilu je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.