Hokejisti Montreala so zmagali še četrtič zapored. Foto: Reuters

Tekma je bila hitra, in na to sem se moral pripraviti. S soigralci vemo, kaj vse moramo storiti za zmago.

Aleksander Radulov
Jakub Voraček
Jakub Voraček je dosegel edini zadetek za Philadelphio. Foto: Reuters
Kris Versteeg
Takole je Kris Versteeg dosegel edini zadetek v loteriji kazenskih strelov, s katerim je popeljal Calgary do zmage v Chicagu. Foto: Reuters

Junak tekme v Bell Centru v Quebecu je bil Aleksander Radulov, ki je bil udeležen v vseh treh zadetkih gostiteljev. Podelil je dve podaji, za nameček je na koncu tekme zatresel še prazno mrežo in potrdil zmago Canadiensov. Ti imajo po šestih odigranih tekmah pet zmag in en poraz.

Gallagher dosegel odločilni zadetek
V prvi tretjini gledalci niso videli zadetkov, v drugi se je mreža zatresla dvakrat - po enkrat na vsaki strani. Najprej je v 26. minuti Montreal v vodstvo popeljal Shea Weber. Ta je na desni strani lepo sprejel Radulovo podajo izza gola in z modre črte matiral vratarja Steva Masona. Plošček se je na poti v mrežo rahlo odbil od palice Braydena Schenna. Izid je dobrih šest minut pozneje poravnal Jakub Voraček. 27-letnik iz Kladnega na Češkem je preusmeril plošček v mrežo po strelu iz zapestja Clauda Girouxa.

Gallagher izkoristil igro z igralcem več
V zadnji tretjini je Montreal prestavil v prestavo višje in zmago le še potrdil. Ključni zadetek je v igri z igralcem več dosegel Brendan Gallagher, ki je preusmeril strel Radulova v gol, minuto in tri sekunde pred koncem je še zadnji žebelj v krsto Philadelphie zabil igralec tekme Radulov, ki je po podaji Alekseja Emelina zatresel prazno mrežo. "Tekma je bila hitra in na to sem se moral pripraviti. S soigralci vemo, kaj vse moramo storiti za zmago," je po tekmi dejal Radulov, ki je v letošnji sezoni v osebno statistiko vpisal pet točk.

Versteeg edini zadel kazenski strel
Zanimivo je bilo tudi v United Centru v Chicagu, kjer je Calgary Flamesom šele po izvajanju kazenskih strelov uspelo streti Blackhawkse. Po rednem delu je bilo 2:2, pri kazenskih strelih pa sta blestela predvsem oba vratarja, Corey Crawford pri gostiteljih in Brian Elliot pri gostih. Ubranila sta kopico strelov, do trenutka odločitve je prišlo šele v 7. seriji, ko je Elliot ubranil poskus Nicka Schmaltza, Kris Versteeg pa je vendarle premagal Crawforda.