Junaka četrte zaporedne zmage Oilersov, ki tako uspešno popravljajo vtis po katastrofalnem štartu. Zdaj jih čakajo še tri domače tekme v Edmontonu. Foto: Reuters
Anthony Duclair (NY Rangers)
Anthony Duclair je prvenec v NHL-u dosegel na nepozaben način - z izenačenjem na 4:4, ko so NY Rangersi zaostajali že z 0:3, za kar je bil nagrajen z bučnimi ovacijami Madison Square Gardna. Foto: Reuters

Pred desetimi dnevi so Naftarji očitno dosegli dno, s katerega se hitro pobirajo, pri čemer jim gre na roko maratonska domača serija, ko bodo kar sedem tekem zapored odigrali pred lastnimi navijači. Oilersi so tako v severni Alberti po vrsti premagali Tampa Bay, Washington, Carolino in zdaj še Montreal.

Z zaklenjenimi vrati je popoln preobrat sezone potrdil vratar Ben Scrivens, ki je ubranil vseh 29 strelov Canadiensov, medtem ko je v napadu odločil Benoit Pouliot, ki je dosegel gol za 1:0 in še podal Nailu Jakupovu za 2:0. Končni izid je z zadetkom v prazno mrežo postavil Taylor Hall.

Noč velikega preobrata na Manhattnu
Na drugi tekmi večera je Minnesota na Manhattnu v 1. tretjini povedla že s 3:0. NY Rangersi so se prebudili šele v zadnjih tretjini in izenačili na 4:4 v 57. minuti prek novinca Anthonyja Duclairja. Že čez pol minute pa je udaril še mali Norvežan Mats Zuccarello Assen in prinesel "modrosrajčnikom" zmago po velikem preobratu, ko so v samo 15 minutah dosegli kar pet golov.

Carter prva zvezda tedna
Ravno vratar Scrivens je simbol letošnjih Naftarjev: na gostovanjih pri Los Angelesu in Arizoni je iz 44 strelov prejel kar 9 golov, zdaj pa je na zadnjih petih tekmah iz 146 strelov prejel le osem golov. Za ves trud v vatih kluba, ki se kljub obilici talenta zadnja leta tako muči na ledu, je bil "Profesor" imenovan za drugo zvezdo tedna v Ligi NHL. Prva zvezda je pripadla centru Los Angelesa Jeffu Carterju, vodji trenutno najučinkovitejšega napada v ligi.

Kopitar vprašljiv za tekmo pri Letalcih
Kralji v noči na sredo gostujejo v Philadelphii, status načetega Anžeta Kopitarja pa ostaja vprašljiv in bo najbrž iz previdnosti izpustil prvo tekmo turneje po Vzhodu. "Nič resnega, a bomo tudi previdni," je o poškodbi 1. centra povedal trener prvakov Darryl Sutter.