Anže Kopitar velja za pravega
Anže Kopitar velja za pravega "železnega moža", saj je v osmih sezonah NHL-a zaradi poškodb izpustil vsega 18 tekem rednega dela in eno končnico. Foto: Reuters

Ko ga je na hodniku srečal novinar Richard Hammond, mu je Kopitar odvrnil "Vse bo vredu, enkrat." in v bolečinah odšel naprej.

Kingsi so pod taktirko "That's 70's Show" napada sicer premagali Columbus s 5:2, a glavna novica v taboru prvakov Lige NHL je poškodba slovenskega zvezdnika.

Žrtev naleta med dvema nasprotnikoma
Sredi tekme, natančneje ob izteku 28. minute je Anže Kopitar prodrl za gostujoči gol, ko so ga Blue Jacketsi ujeli v "sendvič" med Jamesom Wisniewskim in Timom Erixonom, ki je zbil "Kopija" na tla. 27-letni Hrušičan se je po neugodnem padcu sicer takoj pobral, a nato je opravil samo še eno izmeno čez dobre dve minuti.

Trener pravi, da je AK11 v redu
Med drugim premorom je klub uradno obvestil medije, da se Kopitar ne bo vrnil na led zaradi poškodbe zgornjega dela telesa. S to oznako v NHL-u klubi označujejo od poškodb hrbta, rok in glave, po posnetku sodeč pa gre pri AK11 za poškodbo roke ali rame. Na vrsto in zahtevnost poškodbe ter čas okrevanja bo treba počakati. Po tekmi je redkobesedni trener Daryl Sutter na novinarsko vprašanje, kaj je s Kopitarjem odgovoril: "V redu je." Vseeno pa Sutter ni želel potrditi, ali bo prvi center dvakratnih prvakov odletel na prihajajočo turnejo po Vzhodu, ampak je ponovil: "V redu je."

Naleta Erixona na Kopitarja, ki se je pri tem poškodoval

Foligna z ledu odnesli na nosilih
Višek zdravstvene drame je bila sicer poškodba gostujočega napadalca Nicka Foligna, ki je nesrečno trčil s stranskim sodnikom. Tekma se je prekinila za več minut, 26-letnega Američana pa so z ledu odnesli na nosilih, a se je sporazumeval z reševalci in pozdravil gledalce. Uro po tekmi so potrdili, da rentgensko slikanje ni pokazalo poškodb glave ali hrbtenice in Foligno se bo lahko z moštvom vrnil domo v Ohio.

Ko tričetrt golov zabije en sam napad
Na sami tekmi so 1/3 dobili gostje z golom že omenjenega Erixona, v nadaljevanju je pobuda prešla v roke Kraljev. V 24. minuti je ravno Kopitar ob izpraznjenih vratih zgrešil plošček, a je njegovo napako popravil Jeff Carter in izenačil. Sledil je šov drugega napada Tyler Toffoli - Carter - Tanner Pearson, ki je dosegel štiri gole. Napad, v katerem vsi trije napadalci nosijo številke 70+ in se ga je med šampionskim pohodom oprijel vzdevek "70's line", je sicer letos dosegel že 15 od skupnih 20 golov branilcev naslova.

Prejšnjo nedeljo že izgubili Vojnova
LA Kings so s popolnim izkupičkom sklenili domačo serijo 6 tekem, zdaj pa jih čaka turneja petih gostovanj. Ali bo Kopitar izpustil kakšno tekmo in koliko? Prejšnji teden so Kingsi prav tako igrali nedeljsko matinejo, po kateri se je življenje močno zakompliciralo branilcu Slavi Vojnovu in njegovi partnerki. Zaradi družinskega nasilja je bil ruski branilec aretiran in zdaj med suspenzom čaka na obtožnico, klub pa je brez uslug drugega branilca moštva.

Ob tem je poškodovan že slovaški golgeter Marian Gaborik, vsestranski napadalec Trevor Lewis, branilec Jake Muzzin se je komaj vrnil po svoji poškodbi ... Če bi moral Kopitar izpustiti kakšno tekmo, ima klub močno omejene možnosti, saj ima premalo prostora pri proračunu za plače in bi moral bržkone igrati z igralcem manj.