Prvi medsebojni obračun Alpske lige konec oktobra na Jesenicah so zmaji dobili kar s 4:0, na drugem ‒ 25. novembra v Ljubljani ‒ pa je bilo že bolj tesno, po preobratu in golu Saša Rajsarja v zadnji minuti je bilo 4:3. Na Poletni ligi avgusta na Bledu je bilo 2:0, v finalu slovenskega pokala septembra v Kranju pa 2:1, ko je tudi odločil Rajsar.

Prvi derbi v trenerski vlogi je danes doživel novi jeseniški strateg Marcel Rodman, ki je v Podmežakli zamenjal Gabra Glaviča, ta je po prejšnjem derbiju ostal brez službe.Naredil je kar nekaj sprememb v sistemu igre, a po koncu tekme je bil razočaran, saj njegovi izbranci niso uspeli ponoviti sijajne igre s sredinega obračuna proti Rittnu.

Jezovšek znova blestel proti nekdanjim soigralcem
Jeseničani so povedli v 7. minuti, ko je po dobri podaji Philippa Paradiesa z leve strani zadel David Rodman. Odgovor Olimpije je sledil v 10. minuti. Žan Jezovšek je po levi strani pobegnil v protinapad in poskrbel za izenačenje. Isti igralec je, spet po podaji Gregorja Koblarja, pred koncem tretjine ob razmerju na ledu 4-4 zadel še enkrat in Olimpija je na prvi odmor odšla z minimalno prednostjo.

Dva gola Jesenic v 22 sekundah
A ta se je v nadaljevanju hitro stopila. Jeseničani so takoj na začetku druge tretjine šokirali tekmece in dosegli dva gola v razmaku le 22 sekund. Najprej je bil uspešen Luka Bašič, ki je z bližine potisnil plošček v mrežo že v 18. sekundi. Ljubljančani so delovali kot razbita vojska in po natančni podaji izza vrat je razigrani Paradies z močnim strelom matiral Žana Usa. Olimpija je potrebovala precej časa, da si je opomogla, ob številčni prednosti si je sicer priigrala nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Ob koncu drugega dela so se domači prebudili in povsem stisnili tekmece, toda številne priložnosti so zapravljali Gal Koren, Aleš Mušič in Miha Zajc. Slednjemu pa je minuto in pol pred odmorom le uspelo zadeti z natančnim strelom z leve strani, tako da je napovedal razburljiv boj do konca tekme.

Koren mož odločitve
Začetek zadnje tretjine je bil bolj po okusu gostiteljev, saj je Koren poskrbel za novo vodstvo v 44. minuti. Po podaji Zajca z desne strani je spretno reagiral pred vrati in ukanil Clarka Saundersa. Na drugi strani pa je samostojni prodor Bašiča dobro ustavil Us. Ljubljanska ekipa se je tako že lahko posvetila tudi branjenju ugodnega izida, ni pa povsem pozabila na napad. A Saunders je bil zbran, tako kot tudi Us na domači strani. Zmajem je uspelo ubraniti prednost, čeprav so imeli v zadnjih petih minutah kar štiri minute igralca manj, izključenba sta bila Anej Kujavec in David Planko. Železarji si niso pripravili niti ene velike priložnosti. V zadnji minuti je bil izključen Paradies zaradi spotikanja in Rodman vratarja Saundresa sploh ni uspel vzeti iz igre do zadnjega piska sirene.

Razmerje strelov je bilo 29:24 za Ljubljančane. Olimpija v sredo gostuje v Celovcu, KAC pa nato v petek prihaja v Podmežaklo.