Žiga Pešut je v prvem napadu odlično nadomestil poškodovanega Miho Zajca. Z dvema zadetkoma je dvignil polfinalno vstopnico. Foto: www.alesfevzer.com

Razmerje v strelih je bilo 19:32. Če ljubljanska ekipa na prejšnjih dveh tekmah serije v Rittnu niti enkrat ni zmogla zatresti nasprotnikove mreže, prejela pa je kar devet zadetkov, je tokrat obrnila ploščo in si že pred prvo polovico uvodne tretjine priborila prednost 0:2. V 7. minuti je z igralcem več zadel Luka Zorko, Stefan Quinz je preusmil plošček v lastno mrežo. Na začetku devete minute je po podaji Aleša Kranjca Žiga Pešut z diagonalnim strelom z leve strani plošček poslal pod prečko.

SŽ Olimpija si je oddahnila, saj ne bo treba igrati sedme tekme. Polfinalna serija na tri zmage se začenja v ponedeljek v Tivoliju. Pot v Salzburg je precej krajša od poti v Lustenau. Foto: www.alesfevzer.com

Razmerje v strelih je bilo po 20 minutah 7:11, še izrazitejšo premoč pa je imela Olimpija, ki je na Južno Tirolsko pripotovala že v sredo, v drugi tretjini (6:13), vendar se Thomas Tragust ni pustil premagati. Ko je v peti minuti zadnje tretjine zadel Thomas Spinell, je to napovedovalo napet finiš. Markus Spinell je takoj zatem zatresel mrežo, a je bil zadetek razveljavljen, ker je bil dosežen z roko. Odločitev je padla v 50. minuti, ko je na kazenski klopi sedel Simon Kostner. Odlični Pešut je izkoristil "power play". Iz bližine je ukanil Tragusta in se veselil že tretjega zadetka na zadnjih dveh tekmah. Žan Us je ubranil 18 strelov.

Kdo bo Olimpijin tekmec v polfinalu, še ni znano, saj bo na obračunu med Lustenauom in mlado ekipo Salzburga odločala sedma tekma, ki bo v soboto v Salzburgu. V vsakem primeru se bo polfinale začel v ponedeljek v Tivoliju.

SIJ Acroni Jesenice, ki so si ekspresno zagotovile polfinale, mirno čakajo na obračun s Pustertalom, najboljšo ekipo rednega dela. Prva tekma polfinalne serije bo v ponedeljek.

Četrtfinale, šesti tekmi:
Ritten (5) - SŽ OLIMPIJA (2) 2:4
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
826; T. Spinell 45.; Zorko 7., Pešut 9., 50.

LUSTENAU (6) - SALZBURG MLADI (3) 3:3
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Izidi v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na štiri zmage. Sedma tekma bo v soboto.

Polfinale, ponedeljek, 1. aprila:
PUSTERTAL (1) - SIJ ACRONI JESENICE (8)
SŽ OLIMPIJA (2) - LUSTENAU/SALZBURG MLADI

Igrajo na tri zmage. Drugi tekmi bosta v sredo. Finalna serija na štiri zmage se začenja 11. aprila.