Jeseničani so na sedmi medsebojni tekmiv letošnji sezoni še šestič ugnali Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com
Andrej Hebar
Jeseničani povedli v četrtfinalu proti Olimpiji

Jeseničani so pred 1.800 gledalci povedli v 11. minuti, ko je ob prednosti igralca več (izključen je bil Kristjan Čepon) zadel Tadej Čimžar. Čimžar je bil na pravem mestu po odbitem ploščku vratarja Roberta Kristana. Domači so imeli v nadaljevanju še nekaj priložnosti za povišanje vodstva, a jih niso izkoristili.

Na drugi strani pa je Olimpija v 19. minuti izenačila. Andrej Hebar je v protinapadu sam pridrsal pred Clarka Saundersa, nato pa na kratko podal do Gala Korena, ki je plošček poslal pod prečko. Razmerje strelov po prvi tretjini 13:12 za železarje.

Piispanen kaznoval veliko napako Kristana
Jesenice so po 54 sekundah druge tretjine znova povedle. Kristan se je pred vrati "poigraval" s ploščkom, kar je kaznoval Markus Piispanen, ki je plošček potisnil čez golovo črto. Ljubljanski vratar je v 27. minuti klonil še tretjič, ko ga je precej z desne strani s strelom med nogama matiral Blaž Tomaževič. Na drugi strani je v 33. minuti Kralj sam pridrsal pred Saundersa, a je ta dobil dvoboj.

Zadetek A. Magovca za 4:1
Železarji so tudi zadnjo tretjino odprli z golom, za katerega je po samo 14 sekundah poskrbel Aleksandar Magovac. Olimpija je bila v navidez izgubljenem položaju, a se ni vdala.

Hebar in Chvatal Olimpijo vrnila v igro
Gol upanja je prispeval Andrej Hebar, ki je v 47. minuti presenetil Saundersa s strelom od daleč. V 56. minuti je Hebar mojstrsko podal še do Aljaža Chvatala, ki je matiral Saundersa za 4:3. Tekma je bila znova povsem odprta. Zmaji so pritiskali za izenačenje, minuto in pol pred koncem so poskusili tudi brez vratarja Kristana, a je domača obramba vzdržala. Razmerje strelov 30:29 za Jesenice.

Druga tekma v seriji na štiri zmage bo v četrtek ob 19.15 v Tivoliju.

HOKEJ NA LEDU

ALPSKA LIGA

ČETRTFINALE, prve tekme
SIJ ACRONI JESENICE - SŽ OLIMPIJA
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
1.800; Čimžar 11., Piispanen 21., Tomaževič 27., Magovac 41.; Koren 19., Hebar 47., Chvatal 56.

FELDKIRCH - PUSTERTAL
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

RITTEN - SALZBURG MLADI
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

ASIAGO - VIPITENO
7:5 (2:1, 3:1, 2:3)

Igrajo na štiri zmage. Ostali termini so 8., 10., 13., po potrebi pa še 15., 17. in 20. marec.