Tadej Čimžar, Nik Simšič in soigralci so si zagotovili prednost domačega ledu do konca končnice in tudi prvi izbor tekmeca v četrtfinalu. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so po prihodu trenerja Raima Summanena v odlični seriji. Dobili so kar 10 izmed zadnjih 11 tekem, v torek pa so izgubili derbi v Podmežakli po kazenskih strelih. Znova je bil v glavni vlogi izjemni napadalec Marc-Olivier Vallerand, ki je prava dodana vrednost ekipi. V dveh tednih je dokazal, da je igralec za Ligo IceHL, ki jo bo Olimpija igrala od septembra naprej. Kanadčan je na Predarlskem prispeval dva gola in dve podaji.

Zmaji sprožili kar 62 strelov
V 3. minuti je branilec Miha Logar načel mrežo Feldkircha. V 13. minuti je Tadej Čimžar unovčil prednost igralca več. O premoči Olimpije priča tudi razmerje strelov na vrata (8:23).

V drugi tretjini so zmaji zadeli še štirikrat. V 27. minuti je Žiga Pance izkoristil podajo Aleša Mušiča. Vallerand je bil natančen dvakrat v dveh minutah, vmes pa je zadel še branilec, ki igra na položaju napadalca, Nejc Brus.

Pance, Luka Ulamec in Nik Simšič so potrdili visoko zmago Ljubljančanov v zadnjih 20 minutah. Simšič je zadel celo z igralcem manj v 56. minuti.

Razmerje v strelih na vrata je bilo 25:62. Vratar Paavo Hölsä je mrežo ohranil nedotaknjeno, Olimpija pa je znova igrala le s tremi napadi, saj je sedem hokejistov poškodovanih.

Četrtfinale se bo začel 27. marca
Zelo dobrodošel bo enotedenski premor, v zadnjem krogu naslednji četrtek zmaji gostujejo v Kitzbühelu. Ekipe od 5. do 12. mesta bodo nato v serijah na dve zmagi določile štiri potnike v četrtfinale, ki se bo začel 27. marca. Olimpija si bo 25. marca lahko kot prva izbrala tekmeca.

Avsenik zaklenil vrata v Podmežakli
Tudi drugo tekmo od štirih v Podmežakli v tem tednu so železarji dobili. Fassi se vse bolj izmika 12. mesto po rednem delu, ki še vodi v osmino finala. Po zmagi na večnem derbiju je trener Mitja Šivic malce spremenil postavo. Odlični vratar Us je počival, zamenjal ga je Urban Avsenik. Manjkali so tudi Luka Ščap, Aljoša Crnovič, Mirko Đumić in Gašper Seršen.

Rajsar spreten pred vrati
Ko je že vse kazalo, da se bo uvodna tretjina končala brez zadetkov, je v 19. minuti odbitek pred vrati Fasse v mrežo potisnil Sašo Rajsar in s tem poskrbel za vodstvo pred nadaljevanjem.

Sodnik Boštjan Groznik je prvo izključitev pokazal šele v 31. minuti. Železarji si niso priigrali večjih priložnosti. Na drugi strani so gostje prišli do priložnosti z igralcem manj, a se je s posredovanjem izkazal Avsenik.

Fassa je bila najnevarnejša v zadnji tretjini. Avsenik je imel nekaj dela, ko so imeli gostje dvakrat "power play". Najprej je moral na kazensko klop Sašo Rajsar, nato pa še Žiga Urukalo. Dobro minuto pred koncem je Carl Axel Ljung zapustil vrata in Fassa je poskušala s šestimi igralci v polju.

S povprečno predstavo so Jeseničani osvojili tri točke in so na drugem mestu. V soboto v Podmežaklo prihaja Gardena, v nedeljo pa še druga ekipa Linza, v zadnjem krogu naslednji četrtek sledi gostovanje pri Vipitenu.