Jeseničani so tretjič v tej sezoni premagali Olimpijo po kazenskih strelih. V polfinalu Pokala Slovenije je septembra v Tivoliju edini zadetek dosegel Jaka Šturm. 2. januarja je tekmo rednega dela državnega prvenstva odločil Jezovšek, ki je bil tokrat znova edini strelec pri kazenskih strelih. Foto: www.alesfevzer.com

Po rednem delu tekme in podaljšku je bil izid 2:2. V prvi tretjini je Olimpija pritiskala, toda edini zadetek so dosegli Jeseničani. V 8. minuti je bil strelec z modre črte Žan Jezovšek. Vratar gostov Paavo Hölsä je bil nekoliko pokrit. Kapetan Olimpije Žiga Pance se je pritožil pri sodniku Mihi Bajtu, saj je pri sodniškem metu Tadej Čimžar dobil udarec s palico v glavo. Namesto kazni za Jesenice, pa so zmaji prejeli zadetek. Na drugi strani se je izkazal Žan Us, ki je ubranil vseh enajst strelov.

Vallerand prava okrepitev zmajev
Zmaji so v drugi tretjini zaigrali bolj odločno. V 33. minuti je izenačil novinec pri Olimpiji Marc-Olivier Vallerand, ki je zadrsal v hiter protinapad in z izjemnim bekhendom matiral Usa. Kanadčan je dosegel že tretji zadetek na četrti tekmi v dresu Olimpije. Športni direktor Jože Kovač je pripeljal zares veliko okrepitev, ki pa ima za naslednjo sezono že sklenjeno pogodbo s Sheffieldom.

Odlični Jezovšek hitro izenačil
Slabi dve minuti zatem je goste v vodstvo popeljal Tadej Čimžar, ki je spremenil smer ploščku po močnem strelu Aleksandra Magovca od daleč. Toda Olimpija je vodila le 59 sekund, saj je Jezovšek na začetku 36. minute prav tako po protinapadu zadel še drugič na tekmi in izenačil na 2:2.

V zadnji tretjini ni bilo zadetkov. Olimpija je bil precej bolj nevarna. Dvakrat je imela igralca več, ko sta bila na kazenski klopi Timotej Kočar in Jezovšek. Po 60 minutah je bilo razmerje v strelih 37:20 za Olimpijo.

Najboljši slovenski ekipi se bosta srečali v finalu državnega prvenstva. Prav lahko se zgodi, da bo konec aprila ta obračun na sporedu tudi v finalu Alpske lige. Foto: www.alesfevzer.com

Us velemojster pri kazenskih strelih
Mreži sta mirovali tudi v petminutnem dodatku, ko je sta imeli obe ekipi le tri igralce na ledu in je bilo veliko prostora. Pri kazenskih strelih je bil edini uspešen Jezovšek in zmaga je ostala doma. Vallerand, Anže Ropret in Čimžar niso uspeli ukaniti Usa. Sijajni vratar Jeseničanov ni prejel niti enega gola iz kazenskega strela na treh tekmah z Olimpijo. V polfinalu Pokala Slovenije, na tekmi rednega dela državnega prvenstva v Podmežakli in tudi tokrat je zagotovil zmago Jeseničanom v hokejski "loteriji".

Olimpija si lahko že v četrtek zagotovi prvo mesto
Teoretično bi lahko Jeseničani še prehiteli Ljubljančane na prvem mestu, a bodo verjetno morali poskrbeti predvsem za to, da jih ne bi z drugega mesta pred začetkom končnice izrinil Pustertal.

Olimpijo do konca rednega dela sezone čakata še dve tekmi, v četrtek v Feldkirchu in naslednji teden v Kitzbühelu. Jesenice bodo ta teden odigrale še tri domače tekme. V četrtek v Podmežaklo prihaja Fassa, v soboto Gardena in v nedeljo druga ekipa Linza. V zadnjem krogu bodo železarji gostovali pri Vipitenu.

Zmaji brez sedmerice poškodovanih

Prejšnji teden so v dvorani Tivoli s 4:2 zmagali zeleni, pri katerih sta Gal Koren in Mark Čepon že končala sezono, poškodovani so tudi Miha Zajc, Žiga Pešut, Mark Sever, Martin Bohinc in Anej Kujavec.

Pri Jeseničanih je že dalj časa poškodovan Andrej Tavželj. Tudi Gašper Seršen je staknil poškodbo ramena.

Obe vodilni ekipi lige sta si že prej zagotovili nastop v četrtfinalu, ki se bo začel 27. marca. Izbor tekmecev bo dva dni prej in najboljša ekipa po rednem delu bo izbirala prva.