Pittsburgh zaseda četrto mesto v Vzhodni konferenci Lige NHL. Foto: Reuters
Pittsburghov vratar Matt Murray je ubranil vseh 33 strelov Winnipega. Foto: Reuters

To je bila za Penguinse že osma zaporedna zmaga, nazadnje so brez točk ostali 18. decembra, ko jih je s 4:2 na domačem ledu premagal Anaheim.

Tokrat je največ pozornosti požel vratar Matt Murray, ki je ubranil vseh 33 strelov nasprotnika in mrežo nedotaknjeno ohranil devetič v karieri in tretjič v letošnji sezoni.

Dva gola v 33 sekundah
Gledalci so na spremembo izida čakali 14 minut, nato pa sta v razmiku 33 sekund v mrežo gostujočega vratarja Connorja Hellebuycka zletela dva ploščka. Najprej je Olli Maatta v igri z igralcem več zadel z modre črte, takoj zatem je z dobršno mero sreče vodstvo podvojil Matt Cullen, potem ko se je plošček od njegovega ramena odbil v mrežo po nenatančnem strelu Zacha Astona-Reesa.

Pomislil sem, da je šel plošček čez golovo črto, bilo je zelo blizu. Nisem bil povsem prepričan. Ko sem si ogledal posnetek, pa sem vedel, da sem dosegel zadetek.
Dominik Simon

Milimetri ločili zadetek in obrambo
Gostitelji so prednost na +3 povišali v 35. minuti, ko je po Malkinovi podaji ob drugi vratnici sprožil Dominik Simon. Hellebuyck je plošček ujel, videti je bilo, da je Simonu preprečil veselje, a je po ogledu počasnega posnetka glavni sodnik Brian Pochmara potrdil zadetek plošček je s celim obsegom prečkal golovo črto.

Kris Letang je zatresel prazno mrežo in dosegel prvi zadetek po 22. decembru, ko je v gosteh zadel proti Carolini. V letošnji sezoni je na 38 tekmah dosegel 9 zadetkov in podelil 26 podaj. Foto: Reuters

Letang postavil končni izid
Končni izid je slabe štiri minute pred zadnjo sireno postavil Kris Letang. 31-letni veteran je po Crosbyjevi podaji zadel prazno mrežo. "Mislim, da smo na gostovanjih postali malce preveč ležerni. Vseeno menim, da smo se za današnji obračun pripravili dobro. Analizirati bomo morali svojo predstavo in popraviti napake," je po tekmi dejal vratar Winnipega Hellebuyck, ki je ubranil 29 od 32 strelov.

Pittsburgh bo naslednjo tekmo odigral v noči na ponedeljek po srednjeevropskem času, ko bo v svoji PPG Paints Areni gostil Chicago, Winnipeg bo gostil Dallas.

New Jersey Devilsi so po kazenskih strelih dobili gostovanje pri Arizoni. Takole je zmagoviti zadetek dosegel Drew Stattford. Foto: Reuters

Liga NHL, tekme 4. januarja:
PITTSBURGH - WINNIPEG 4:0
CAROLINA - COLUMBUS 4:2
DETROIT - NASHVILLE * 4:3
DALLAS - WASHINGTON * 2:1
COLORADO - NY RANGERS 6:1
ARIZONA - NEW JERSEY ** 2:3
ANAHEIM - VEGAS 2:3
* - v podaljšku; ** - kazenski streli

Hokejisti Colorada so se znesli nad nemočnimi New York Rangersi. Foto: Reuters

Tekme 5. januarja:
PHILADELPHIA - CALGARY
OTTAWA - MINNESOTA
BOSTON - BUFFALO
TORONTO - VANCOUVER
MONTREAL - NASHVILLE
FLORIDA - COLUMBUS
ST. LOUIS - NY ISLANDERS
LOS ANGELES - EDMONTON
SAN JOSE - TAMPA BAY


Lestvica Lige NHL:

Vzhodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Tampa Bay Lightning41327266
Toronto Maple Leafs402612254
Washington Capitals402412452
Pittsburgh Penguins412312652
Boston Bruins412314450
Buffalo Sabres412213650
Columbus Blue Jackets402314349
Montreal Canadiens412214549
New York Islanders392213448
Carolina Hurricanes401817541
New York Rangers401716741
Florida Panthers391716640
New Jersey Devils401617739
Detroit Red Wings431620739
Philadelphia Flyers401520535
Ottawa Senators411521535
Zahodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Calgary Flames422513454
Vegas Golden Knights442515454
Winnipeg Jets402513252
Nashville Predators422415351
San Jose Sharks422213751
Dallas Stars422216448
Colorado Avalanche422014848
Anaheim Ducks421916745
Vancouver Canucks442020444
Minnesota Wild391917341
Edmonton Oilers401918341
Arizona Coyotes411721337
Chicago Blackhawks431521737
St. Louis Blues381618436
Los Angeles Kings421623335