Žiga Pešut je dosegel osmi gol sezone, ko je v mrežo preusmeril natančno podajo Anžeta Ropreta, za katerega je bila to enajsta podaja sezone. Foto: www.alesfevzer.com
Žiga Pance
Pri Beljaku igrata dva nekdanja Olimpijina hokejista: Žiga Pance je bil na ledu ob obeh zadetkih Ricka Schofielda, ob +2 pa je sprožil en strel; Miha Verlič si je +1 prislužil ob četrtem golu VSV-ja, Štajerec pa je trikrat sprožil v okvir ljubljanskih vrat. Foto: MMC RTV SLO

Olimpija je doživela peti poraz v razširjenem avstrijskem prvenstvu, Beljak pa je petič zapored slavil na domačem ledu. Koroški orli so se oddaljili od dna 12-članske Lige Ebel, na dnu katerega so se še dodatno utrdili zmaji.

Naveza Ropret-Pešut za zasluženo vodstvo
V prvi tretjini je Olimpija povsem prevladovala, Beljak je prvi strel na vrata Oliverja Roya sprožil šele v 10. minuti, medtem ko je nekdanji vratar Olimpije J. P. Lamoureux moral posredovati že sedemkrat. Do zasluženega vodstva so Ljubljančani prišli v 18. minuti, ko je Anže Ropret na drugi vratnici našel Žigo Pešuta, ki je samo podstavil palico in premagal nemočnega Lamoureuxa. Razmerje strelov v 1. tretjini je bilo 10:7 za Olimpijo.

Druga tretjina je bila bolj izenačena: streli 12:10 za VSV. V 30. minuti ob prvi izključitvi na tekmi, ko je bil kaznovan Nizozemec Nardo Nagtzaam, je pobuda prešla v roke Beljačanov. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Ruslan Gelfanov, ki pa je plošček poslal tik mimo vratnice. V nadaljevanju je vsaj dva nevarna strela ustavil Olimpijin čuvaj mreže Roy, v 38. minuti pa bi vodstvo Slovencev kmalu povišal Gal Koren, a je po soloprodoru njegov bekhend strel prebral Lamoureux.

Po prvencu Nizozemca razpad sistema
Ljubljančani so vodstvo vendarle podvojili na začetku zadnje tretjine, ko je ob igralcu več na svojem debiju iz odbitka zadel Nardo Nagtzaam, prvi Nizozemec v dresu Olimpije. A prigarano vodstvo se je hitro razblinilo, začelo pa se je s podarjenim ploščkom 20-letnega branilca Kristjana Čepona. Vajeti igre je prevzel Rick Schofield, ki je v minuti in pol dvakrat matiral Roya in izenačil na 2:2. Najprej je izkoristil darilo Čepona, nato pa v mrežo pospravil odbitek.

Popoln preobrat je dokončal Eric Hunter, ki je v 51. minuti zadel ob samem izteku kazni kapetanu Alešu Mušiču. Igra Olimpije je razpadla, na 4:2 je pet minut pred koncem povišal Florian Mühlstein. V enajstih minutah je predtem trdna obramba Olimpije štirikrat kapitulirala in doživela že 20. poraz v sezoni 2015/16.

Niz gostovanj - naslednjo domačo tekmo bodo zmaji v Tivoliju igrali šele 15. decembra - se bo za zeleno-bele nadaljeval v nedeljo, ko bodo gostovali še pri drugem koroškem klubu iz Celovca.