Hokejistom Chicaga je šele na tretji tekmi uspelo premagati Pekko Rinneja, a so tudi tokrat ostali praznih rok. Foto: Reuters
Toronto in Washington sta igrala že tretji podaljšek v seriji, drugič pa so bili uspešnejši Javorjevi listi. Foto: Reuters

Hokejisti Nashvilla so se vrnili po zaostanku 0:2 in v 17. minuti podaljška z bekhend zadetkom Kevina Fiale premagali Chicago ter v seriji povedli s 3:0. Predatorje je z dvema zadetkoma v zadnji tretjini v igro vrnil Filip Forsberg. Pekka Rinne, ki je prejel prvi zadetek po 141 minutah in petih sekundah, je zbral 34 obramb. Za Chicago sta prva zadetka v seriji v drugi tretjini prispevala Dennis Rasmusen in Patrick Kane. Razmerje v strelih je bilo 49:36 v korist Nashvilla.

V težavah se je po drugem zaporednem porazu v podaljšku znašel tudi prvi nosilec Vzhoda Washington, ki je s 4:3 klonil na prvi tekmi v Torontu. Javorjevi listi vodijo v zmagah z 2:1. Obračun je v 97. sekundi podaljška odločil Tyler Bozak. Washington je dvakrat vodil z dvema zadetkoma prednosti, vendar sta ob koncu druge tretjine za izenačenje poskrbela Nazem Kadri in William Nylander.

Ottawi je zmago v Bostonu (4:3) in vodstvo v seriji (2:1) v 66. minuti zagotovil Bobby Ryan. Na pragu napredovanja je Anaheim, ki je dobil tudi tretjo tekmo v Calgaryju (5:4) in v zmagah vodi s 3:0. Tekmo je v drugi minuti podaljška odločil Corey Perry. Racmani, ki so zaostajali za tri gole, so v rednem delu srečanja neporaženi že 17 tekem.