St. Louis je lani dobil prav vse štiri divizijske obračune s Coloradom, zdaj pa se je niz nadaljeval tudi v novi sezoni. Foto: Reuters

St. Louis se je pred tem ubadal s šampionskim mačkom, saj je doživel štiri poraze zapored. Veliki dolžnik je bil zlasti prvi strelec Vladimir Tarasenko in ravno Rus je bil osrednji lik obračuna z vročim Coloradom. Tarasenko je bil vpleten v vse tri gole, za prva dva je podal, zadnjega pa dosegel sam. Pred tem sta zadela njegova partnerja v napadu Brayden Schenn in veteran David Perron, sicer letos najboljši noti.

Poškodba prvega strelca Colorada
Avalanche je kot zadnji klub v Ligi NHL doživel poraz v rednih 60 minutah, pred tem je dobil 7 od uvodnih 8 tekem in še ob porazu osvojil tolažilno točko. A večji udarec kot prvi čisti poraz sezone je poškodba najučinkovitejšega Denverčana Mikka Rantanena (5 golov in 7 podaj na 9 tekmah), ki je zaradi poškodbe zapustil srečanje sredi 2. tretjine. 22-letni Finec je pred tem sicer dosegel edini gol Colorada.

Pavelski s prvencem prinesel zmago Dallasu
Najbolj napeto je bilo v Torontu, kjer je odločal podaljšek. Gostujoči Columbus je z uspešno izvedenim kazenskim strelom v 62. minuti osrečil Gustav Nyquist.

Največ golov je bilo v Filadelfiji, kjer so Letalci končali svoj niz štirih porazov proti razigranemu Vegasu. Za Philadelphio, ki je štiri zadetke dosegla v drugi tretjini, se je z dvema goloma in podajo izkazal Michael Raffl, gol in podajo je prispeval Oskar Lindbloom.

V obračunu dveh ekip z dna lestvic je Dallas z 2:1 ugnal Ottawo, mož odločitve je bil Joe Pavelski, ki je dosegel svoj prvi gol za Zvezde, katerih član je postal poleti.