Jakob Bernard in Uroš Batič bosta tekmeca znova konec januarja. Ekipi sta se zadnjič srečali 3. decembra v Tivoliju, ko je bila Olimpija boljša z 9:2. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Olimpija je na Bledu igrala v zelo spremenjeni zasedbi. Nosilci igre so ostali doma in se pripravljali na sobotno tekmo Alpske lige v Feldkirchu. Zaigrala sta tudi Štefan Bošković in Erik Mežnar, ki sta na preizkušnji.

V prvi tretjini je vratarko Bleda Pio Dukarič ukanil le Gregor Žeželj v 9. minuti. V drugi tretjini so Ljubljančani zadeli še štirikrat, dvakrat je bil natančen Nik Simšič, po enkrat pa Žan Flajs in Žiga Mehle.

Tesneje pa je bilo na zaloško-mariborskem obračunu. Prvo tekmo so igralci Slavije Junior dobili s 6:4, danes pa so slavili še v gosteh s 3:2. Niko Nemeček je v 57. minuti znižal na 2:3 in Mariborčani so že minuto in 40 sekund pred koncem poskusili brez vratarja Jureta Verliča, a izenačiti jim ni uspelo.

Že v ponedeljek so si napredovanje priigrali hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic, ki so izločili Celje. Odprto je še eno mesto, o katerem odločata Hidria Jesenice in kranjski Triglav. Prvo tekmo so mladi Jeseničani dobili z 2:1, druga bo v soboto.

Polfinale se bo začel 26. januarja
V polfinalu, tekme bodo 26., 28. in 30. januarja, tako kot v četrtfinalu bodo igrali na dve zmagi, se bodo hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic borili z boljšim iz para Triglav – Hidria Jesenice, drugi par pa bo SŽ Olimpija – Slavija Junior.