Anže Kopitar je dosegel 12. gol sezone. Skupaj s 25 podajami ima po 43 tekmah 37 točk, s čimer si deli 23. mesto na lestvici najučinkovitejših strelcev v ligi. Foto: Reuters
Anže Kopitar in Dustin Penner
Po tekmi počitka je zaigral tudi Dustin Penner, ki je podal za 4. gol. Močno kritizirani krilni napadalec je prejšnjo tekmo izpustil zaradi bolečin, saj se je poškodoval oz. ga je vščipnilo v hrbtu, medtem ko je doma jedel palačinke. Foto: Klemen Brumec/brumec.org
Jonathan Bernier (Los Angeles Kings)
Drugi vratar LA-ja Jonathan Bernier je šele sedmič začel tekmo letos in je prišel do tretje zmage. Foto: Reuters
Stephan Weiss (Florida Panthers) - Roberto Luongo (Vancouver Canucks)
Florida je naprijetnejše presenečenje sezone v Ligi NHL. Po poletni popolni prevetritvi moštva, zdaj Panterji vodijo v Jugovzhodni diviziji, kjer imajo 5 točk prednosti pred Winnipegom in 6 pred Washingtonom. Foto: Reuters

Obe moštvi sta bili pred sezono uvrščeni med favorite, ob polovici sezone pa sta bili na mestih, ki ne vodita niti v končnico, saj sta tako Los Angeles kot Washington pred tekmo zasedala le deveti mesti v svojih konferencah.

Po zaostanku nanizali 5 golov
Capitalsi so povedli že v 2. minuti s Švedom Marcusom Johanssonom, nato pa je Kingsom steklo v napadu kot že dva meseca ne. Izenačil je Kyle Clifford, pol minute pred koncem 1. tretjine pa Anže Kopitar povedal gostitelje v vodstvo. Kopitar je za hrbtom ukradel plošček Brooksu Laichu, kapetan Dustin Brown je hitro ustrelil, "Kopi" pa je "puck" preusmeil v mrežo.

V 2. tretjini sta sledila gola Jacka Johnsona in Jarretta Stolla, zaradi česar je prišlo pri gostih do vratarske menjave Tomaš Vokoun - Michal Neuvirth. V zadnji tretjini je ob igralcu več zadel še Justin Williams. Končni izid je nato postavil Johansson, ki je še drugič ukanil Jonathana Bernierja (17 obramb).

23 tekem čakali na takšen izbruh
Kralji, ki imajo najslabši napad v ligi (2,09 gola na tekmo!), so nazadnje petkrat na eni tekmi zadeli daljnega 17. novembra, ko so premagali Anaheim s 5:3. Kopitar je od takrat kot prvi center moštva na 24 tekmah dosegel le še tri gole. Najboljši slovenski hokejist je na tekmi 7-krat poskušal s strelom, od tega trikrat v okvir vrat, med tekmo pa si je zaradi oviranja vratarja prislužil šele tretjo izključitev sezone.

Kopitarjevo moštvo kljub izjemni neučinkovitosti pridno zbira točke, na zadnjih 11 tekmah so po rednem delu izgubili le enkrat in iztržili 7-1-3, po zmagi nad Washingtonom se je Los Angeles povzpel na 6. mesto Zahoda, a ima tudi nekaj odigranih tekem več od neposrednih tekmecev. V četrtek LA gosti Dallas.

Goc usoden za Canuckse
Vancouver
je po veliki zmagi v Bostonu (4:3), nato izgubil pri vodilnem moštvu Jugovzhodne divizije Floridi, ki je slavila z 2:1, potem ko je ob igralcu več zadel povratnik po poškodbi Marcel Goc.