David Pastrnak in Brad Marchand skupaj s svojim centrom Patricom Bergeronom sestavljata najbolj vroč napad Lige NHL. Foto: Reuters

Boston je namreč prišel do šeste zaporedne zmage, točkovni niz pa podaljšal že na 10 tekem, ko je kar 8-krat slavil, še dvakrat pa se je zadovoljil s tolažilno točko. Sočasno je Marchand nadaljeval tudi impresivni osebni niz, saj je vsaj po točko prispeval prav na vseh 13 tekmah sezone 2019/20.

Pastrnak in Marchand na vrhu lestvic
Z 10 goli in kar 18 podajami za skupno 28 točk Brad Marchand še vedno zaostaja za soigralcem v napadu. Svoj delež z golom in podajo je namreč dodal tudi David Pastrnak, ki je s 14 goli in 29 točkami na vrhu strelskih lestvic NHL-a, zato pa je Marchand prvi podajalec lige in ima s +15 najboljši plus/minus razmerje. Mladi Čeh je sicer brez točke ostal na uvodni tekmi, zato pa je vsaj točko dodal za uspehe Bruinsov na nadaljnjih 12 tekmah.

Važno je samo, da zmagaš
"Uspelo nam je odnesti to tekmo. Bilo nam je preveč udobno. Povedli smo s 3:0, videli smo menjavo vratarja in se preveč zadovoljili. A smo dobro moštvo, zbrali smo se in v zadnji tretjini dokončali delo. Konec koncev je to le redni del sezone. Ni važno, kako zmagaš, važno, da zmagaš,"
je razigrani Marchand povzel potek nenavadne tekme s Pingvini, ki so po 0:3 prišli do vodstva s 4:3, ko je samo tri sekunde pred iztekom 2. tretjine zadel John Marino. A nato je stvari na svoje mesto postavil ravno Marchand, ki je v 59. minuti tudi dosegel zmagoviti gol, ko je prehitel Sidneyja Crosbyja.

Vodilni klub Zahoda Edmonton je doma doživel poraz proti Arizoni, a šele v podaljšku, ki ga je odločil Derek Stepan. Osma zmaga Kojotov na zadnjih 10 tekmah. Za tolažilno točko Naftarjev je s prvim golom v NHL-u poskrbel Švicar Gaetan Haas, ki je izenačil v 56. minuti.


LIGA NHL

TEKME 4. NOVEMBRA

BOSTON - PITTSBURGH 6:4
DeBrusk 6., Marchand 14., 59. Pastrnak 25. , Krug 49., Bergeron 60.; Kahun 26., Bjugstad 30., Rust 36., Marino 40.
NEW YORK - OTTAWA 2:6
DETROIT - NASHVILLE 1:6
EDMONTON - ARIZONA * 2:3 - v podaljšku

TEKME 5. NOVEMBRA

NY ISLANDERS - OTTAWA
PHILADELPHIA - CAROLINA
COLUMBUS - VEGAS
MONTREAL - BOSTON
TORONTO - LOS ANGELES
WINNIPEG - NEW JERSEY
DALLAS - COLORADO
CALGARY - ARIZONA
VANCOUVER - ST. LOUIS
ANAHEIM - MINNESOTA

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Washington Capitals16112325
Boston Bruins14111224
New York Islanders13103020
Buffalo Sabres1594220
Carolina Hurricanes1494119
Florida Panthers1473418
Pittsburgh Penguins1586117
Toronto Maple Leafs1575317
Montreal Canadiens1475216
Philadelphia Flyers1365214
Tampa Bay Lightning1365214
Columbus Blue Jackets1456313
New York Rangers1256111
New Jersey Devils1235410
Detroit Red Wings1641119
Ottawa Senators134819
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Edmonton Oilers16104222
St. Louis Blues1593321
Vancouver Canucks1493220
Anaheim Ducks1696119
Nashville Predators1594220
Colorado Avalanche1484218
Vegas Golden Knights1585218
Calgary Flames1787218
Arizona Coyotes1494119
Winnipeg Jets1587016
Dallas Stars1678115
Chicago Blackhawks1346311
Los Angeles Kings1459010
Minnesota Wild144919
San Jose Sharks1541019