Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

SP elitne divizije - Arhiv

Hokej Video: Švedi po kazenskih strelih do 11. naslova prvaka

Hokejisti Švedske so ubranili naslov svetovnih prvakov iz Kölna. V Köbenhavnu so v zelo izenačenem finalu po kazenskih strelih premagali Švicarje (3:2).

Švicarske sanje se nadaljujejo: prek Kanade v finale!

Hokej Švicarske sanje se nadaljujejo: prek Kanade v finale!

Hokejisti Švice so glavno presenečenje letošnjega SP-ja elitne divizije. Po Finski v četrtfinalu je tokrat padla še Kanada v polfinalu. Bilo je 3:2. Švedi so s 6:0 zmleli Američane.

Kanadi hokejska klasika, Švica presenetila Finsko

Hokej Kanadi hokejska klasika, Švica presenetila Finsko

Na svetovnem prvenstvu elitne divizije v hokeju na ledu na Danskem je Kanada izločila Ruse, v polfinale pa so se prebile še ZDA, Švedska in presenetljivo Švica.

Finci in Švedi dobili derbija; Rusi v četrtfinalu s Kanado

SP elitne divizije Finci in Švedi dobili derbija; Rusi v četrtfinalu s Kanado

Hokejisti Finske so v 7., zadnjem krogu skupinskega dela svetovnega prvenstva elitne divizije na Danskem s 6:2 premagali ZDA, Švedi pa s 3:1 Rusijo.

Eisenschmid s krstnim zadetkom pokopal Fince

SP elitne divizije Eisenschmid s krstnim zadetkom pokopal Fince

Hokejisti Nemčije, nosilci srebrnega odličja z olimpijskih iger v Pjongčangu, so v 6. krogu skupine B letošnjega SP-ja elitne divizije po podaljšku ugnali Finsko (3:2).

Finci odčitali lekcijo Kanadčanom

SP elitne divizije Finci odčitali lekcijo Kanadčanom

Hokejisti Finske so na derbiju sobotnih tekem svetovnega prvenstva elitne divizije na Danskem s 5:1 premagali Kanado. Finci so povedli v 9. minuti.

Danci ukrotili

SP elitne divizije Danci ukrotili "severne medvede"; 13 golov ZDA

Hokejisti Danske so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Herningu s 3:0 ugnali Norveško za tretjo zmago na prvenstvu, medtem ko so "severni medvedi" doživeli četrti poraz.

Spretni Pastrnak v podaljšku potopil Ruse

Hokej Spretni Pastrnak v podaljšku potopil Ruse

Hokejisti Češke so na derbiju 4. kroga svetovnega prvenstva elitne divizije na Danskem premagali Rusijo s 4:3 po podaljšku. V 64. minuti je odločil David Pastrnak.

Švicarji pričakovano odpravili Beloruse; Nemčija do prve zmage

SP elitne divizije Švicarji pričakovano odpravili Beloruse; Nemčija do prve zmage

Hokejisti Švice so dobili tekmo 4. kroga skupine A letošnjega SP-ja elitne divizije proti Belorusiji. Zmagali so s 5:2.

Prva zmaga Slovakov, Repik češki junak

SP elitne divizije Prva zmaga Slovakov, Repik češki junak

Hokejisti Slovaške so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Köbenhavnu s 4:2 premagali Avstrijo, ki jo tako čaka trd boj za obstanek med elito.

Belorusi zamenjali selektorja kar med prvenstvom

Hokej Belorusi zamenjali selektorja kar med prvenstvom

Vodstvo beloruske hokejske zveze se je po slabem začetku svetovnega prvenstva elitne divizije na Danskem odločilo za menjavo selektorja.

Rusi napolnili mrežo Avstrije, Švedi na derbiju ugnali Čehe

SP elitne divizije Rusi napolnili mrežo Avstrije, Švedi na derbiju ugnali Čehe

Na svetovnem prvenstvu elitne divizije v hokeju sta se hokejski velesili Rusija in Kanada znesli nad svojima nasprotnikoma.

Jaškin v podaljšku zagotovil prestižno zmago Čehom

SP elitne divizije Jaškin v podaljšku zagotovil prestižno zmago Čehom

Drugi dan svetovnega hokejskega prvenstva elitne divizije na Danskem je postregel kar s tremi podaljški. Najzanimivejši je bil večerni sosedski obračun med Češko in Slovaško (3:2).

ZDA dobile loterijo in spravile na kolena Kanado

SP elitne divizije ZDA dobile loterijo in spravile na kolena Kanado

Hokejisti ZDA so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Herningu na Danskem s 5:4 po streljanju kazenskih strelov premagali Kanado. Rusi so v Köbenhavnu s 7:0 nadigrali Francijo.

Ruski hokejisti z močno zasedbo lovijo dvojno krono

Hokej Ruski hokejisti z močno zasedbo lovijo dvojno krono

V petek se v Köbenhavnu in Herningu začenja svetovno prvenstvo elitne divizije. Rusi bodo skušali osvojiti dvojno krono po zlatu na olimpijskih igrah. Naslov branijo Švedi.

Nylander MVP hokejskega svetovnega prvenstva

SP v hokeju 2017 Nylander MVP hokejskega svetovnega prvenstva

Švedski hokejist William Nylander je dobil nagrado za najkoristnejšega igralca turnirja (MVP) svetovnega prvenstva elitne divizije.

Švedi desetič svetovni prvaki - sijajni Lundqvist zaklenil vrata

SP v hokeju 2017 Švedi desetič svetovni prvaki - sijajni Lundqvist zaklenil vrata

V finalu svetovnega prvenstva elitne divizije so hokejisti Švedske premagali Kanado z 2:1 po kazenskih strelih. Junak je bil izjemni vratar Henrik Lundqvist.

Kanadčani v zadnji tretjini zlomili Ruse za finale s Švedi

SP v hokeju 2017 Kanadčani v zadnji tretjini zlomili Ruse za finale s Švedi

Hokejisti Kanade, branilci naslova, so se uvrstili v finale svetovnega prvenstva elitne divizije, potem ko so v Kölnu s 4:2 premagali Ruse. Ti so po dveh tretjinah vodili z 2:0.

Risi bodo za vrnitev med elito igrali v Budimpešti

SP v hokeju 2017 Risi bodo za vrnitev med elito igrali v Budimpešti

Mednarodna hokejska zveza je na letnem kongresu v Kölnu določila prireditelje največjih turnirjev za naslednje leto. Slovenci bodo za vrnitev med najboljše igrali na turnirju divizije I v Budimpešti.

V polfinalu hokejski klasiki Kanada – Rusija in Finska – Švedska

SP v hokeju 2017 V polfinalu hokejski klasiki Kanada – Rusija in Finska – Švedska

V četrtfinalu hokejskega SP-ja so Rusi v Kölnu ugnali Čehe (3:0), Kanadčani pa so z 2:1 odpravili Nemce. V Parizu je bila Finska boljša od ZDA (0:2), Švica pa je klonila pred Švedsko (1:3).