Andrej Hočevar je živciral kazahstanske napadalce in klonil šele v 55. minuti, ko je bilo že prepozno za preobrat. Foto: EPA

Andrej Hočevar je ubranil kar 46 strelov, zadetke pa so dosegli Matej Hočevar, Jan Urbas, Andrej Hebar in Mitja Šivic. Očitno je selektor John Harrington do potankosti preučil igro zadnjega nasprotnika risov na turnirju na Japonskem, kar se je zelo izplačalo.

Reprezentanca, ki so jo mnogi po porazu z Japonsko odpisali, je igrala borbeno in zelo učinkovito, saj je iz 19 strelov zadela štirikrat. Odlična je bila zlasti druga tretjina, po kateri je Slovenija vodila s 3:0.

Na zadnji tekmi turnirja Nagano Cup je Japonska izgubila proti reprezentanci Danske z 2:4, kar pomeni, da se je slovenska reprezentanca osvojila drugo mesto. Zmagal je Kazahstan.