Dobra plat kazni:
Dobra plat kazni: "Sablja" bo spočit za ponedeljkovo tekmo z Dansko, ki, upajmo, bo odločala o obstanku med hokejsko svetovno elito. Foto: EPA

Forme ni pri določenih ključnih igralcih. Ko jim gre, so izjemno neugodni, ko jim pa ne gre, jih je pa zelo težko umiriti. Posledica tega je tudi prekršek Saboliča. Vsi vemo, da če imaš toliko hitrosti, ne moreš v hrbet nasprotnika.

Selektor Kopitar o 2. napadu in Saboliču
Zadni vratka
Slovenski hokejisti v soboto proti večeru obiskali slovensko hišo v Ostravi (Zadnji Vratka v ulici Stodolni), kjer so se dobro uro družili z navijači, ki jih je zdaj v mestu okoli tisoč. Foto: MMC RTV SLO

V 38. minuti petkove tekme je Robert Sabolič za norveškim golom ob polni hitrosti ob ograji zbil branilca Daniela Sorvika, ki se je prav v trenutku trka sklonil, tako da ga je Slovenec zadel točno v hrbet, Norvežan pa je z glavo trčil ob ograjo in padel po ledu.

Izključitev prinesla Norveški tretji gol
Sorvik je sicer potreboval zdravniško pomoč v slačilnici, a se je na led vrnil že v 3. tretjini in se tako ni resneje poškodoval. Sabolič je bil seveda izključen, med njegovo kaznijo pa je Norveška še tretjič izkoristila številčno premoč in dosegla odločilni gol za zmago nad Slovenijo s 3:1.

Disciplinska komisija je po zagovoru in videoanalizi kaznovala Saboliča z neigranjem na naslednji tekmi Slovenije. Risi bodo tako v nedeljo proti ZDA (ob 16.15) zaigrali brez desnega krilnega napadalca 2. napada, kjer bosta Rok Tičar in Žiga Jeglič začasno dobila novega soigralca.

Prav "boarding" Saboliča je po tekmi izpostavil selektor Matjaž Kopitar kot nesprejemljivo potezo hokejista, ki ni v najboljši formi. "Če bi šlo vsaj za prekrške v resnih položajih, ne pa 60 metrov od gola. Ne moreš delati takšnih sebičnih prekrškov," je izpostavil nepotrebno potezo, ki je škodovala moštvu v trenutku zaostanka z 1:2.

Vrača se Goličič, Muršak prejel samo udarec
Zato pa bo za Američane po prestani kazni sicer na voljo tudi Boštjan Goličič, ki je moral izpustiti tekmo z Norveško. Vseeno je tu ena dobra novica za Slovenijo: Jan Muršak, ki je proti Norveški požrtvovalno ustavil strel in pri tem prejel boleč udarec v gleženj, ni vprašljiv za ZDA, saj ni bilo poškodbe.

Na prosto soboto so tako Slovenija kot ZDA odpovedale 75-minutni trening na ledu. Slovenski reprezentanti so dobili prosto, da se povsem spočijejo za zadnji dve tekmi prvenstva, ko upajo, da bodo v ponedeljek z Dansko igrali neposredni obračun za obstanek. Če pa Danci nocoj osvojijo vse tri točke proti Norveški, pa bo treba proti Američanom osvojiti vsaj eno točko, da se bo v ponedeljek še igral "finale".