Jonas Hiller je imel najmanj dela v uvodni tretjini, ko je ustavil devet strelov, v vsaki naslednji pa jih je moral ukrotiti po 18. Foto: Reuters
Steven Stamkos
Steven Stamkos je v svoji prvi sezoni dosegel 23 zadetkov, lani 51, letos pa je pri 26. Foto: Reuters
Jevgenij Malkin, Sidney Crosby in Pascal Dupuis (Pittsburgh Penguins)
Sidney Crosby je na 34 tekmah dosegel 57 točk (27 zadetkov in 30 podaj). Jevgenij Malkin je odigral pet tekem manj in ima zdaj v svoji statistiki 30 točk (13 golov in 17 podaj). Foto: Reuters

Za Račke je v 6. minuti zadel Brandon McMillan, ki je s podajo sodeloval tudi pri zadnjem zadetku na tekmi. 20-letni novinec je tako prvič v Ligi NHL na eni tekmi dosegel dve točki.

Strele v štirih minutah udarile trikrat
Tampa Bay je s 5:1 odpravila Carolino. Odločitev je padla ob koncu druge tretjine, ko so Strele v razmiku štirih minut dosegle tri zadetke in s tem postavile končni izid. Za 4:1 je zadel Steven Stamkos in s tem postal šele šesti igralec v zgodovini lige, ki je pred 21. rojstnim dnem zabil 100 golov.

Šesti s 100 goli pred 21. rojstnim dnem
"Bilo je zabavno. Zadel sem stoti gol pa še zmagali smo z visoko razliko. To je vse, kar sem si želel," je povedal Stamkos, ki je za mejnik potreboval 194 tekem. Na dan tekme je bil star 20 let in 316 dni. S takim dosežkom se lahko pohvalijo le še Wayne Gretzky, Jimmy Carson, Brian Bellows, Dale Hawerchuck in Ilja Kovaljčuk.

Prvi Pingvin tokrat Malkin, ki je dosegel 5 točk
Pittsburgh je s 6:1 pometel s Phoenixom. Sidney Crosby je z golom in dvema podajama niz doseganja vsaj ene točke na tekmi podaljšal že na 21 tekem (s 57 točkami je z naskokom prvi v ligi), a pravi junak je bil tokrat Jevgenij Malkin, ki je dosegel pet točk (dva zadetka in tri podaje).