Jeseničani so najbolj vroča ekipa Alpske lige in v drugem delu imajo lepe možnosti, da se prebijejo med najboljši štiri ekipe, ki imajo prednost izbire tekmeca za končnico. Foto: www.alesfevzer.com

Obe najboljši slovenski ekipi bosta tako igrali še dva derbija. Prvi bo na sporedu že 13. februarja v Tivoliju. Ljubljančani bodo drugi del začeli s štirimi točkami, Jeseničani pa brez točk, a imajo vseeno priložnost, da se močno dvignejo na lestvici, saj so v sijajni formi. Po porazu proti Olimpiji 20. decembra v Podmežakli z 0:7 so doživeli pravi preporod, dobili so 12 od 13 tekem.

Igrače na led že v 7. minuti
Vodstvo kluba je organiziralo priljubljeni "Teddy Bear toss". Gre za dobrodelen dogodek, na katerem obiskovalci tekme s seboj prinesejo plišaste igrače vseh oblik in velikosti, ki jih ob prvem zadetku domače ekipe pomečejo na led. Zbrane igrače hokejisti predajo pediatričnemu oddelku Splošne bolnišnice Jesenice.

Gostje razbiti že po prvi tretjini
Okoli 1.500 gledalcev v Podmežakli (več jih je bilo v letošnji sezoni le na decembrskem derbiju) je že v 7. minuti zmetalo okoli 700 plišastih igrač na led, ko je zadel Patrik Rajsar. V 17. minuti je Jaka Ankerst spretno spremenil smer ploščka pred vrata po podaji Rajsarja. Minuto zatem je Gašper Glavič pospravil plošček pod prečko ob prednosti igralca več.

V drugi tretjini je Miha Brus z bekhendom iz bližine povišal na 4:0. V zadnji tretjini je bil dvakrat natančen Mirko Đumić, enkrat pa Gašper Seršen. Razmerje v strelih na vrata je bilo 35:17.

Kapetan Mušič odločil v podaljšku
Olimpija je v Zell am Seeju zmagala po podaljšku z 2:1. Junak tekme je bil domači vratar Dominik Frank, ki je zbral 57 obramb (na drugi strani Tilen Spreitzer 26), v rednem delu tekme pa ga je premagal le Žan Jezovšek. Na drugi gol so morali zeleno-beli čakati vse do 65. minute, ko je zmago zagotovil kapetan Aleš Mušič.

Drugi del Alpske lige se bo začel po reprezentančnem premoru 13. februarja. Moštva v skupini od 1. do 6. mesta bodo igrala le še za razvrstitev pred končnico, medtem ko se bo preostalih 12 razdelilo v dve skupini, iz teh dveh pa se bosta nato le zmagovalca pridružila moštvom v izločilnem delu lige.