Robert Kristan
Olimpija neuspešna proti branilcu naslova
Jeseničani izgubili po podaljšku z lanskimi finalisti

Jeseniški hokejisti so za uvod gostili Asiago, ki je bil v prejšnji sezoni za železarje usoden v polfinalu tega tekmovanja. Dvoboj so pred 700 gledalci gostitelji začeli zelo dobro, saj je že v četrti minuti zadel Žan Jezovšek. V drugi tretjini so nato domači stopnjevali ritem in v nekaj minutah povišali vodstvo, ko sta zadela še Miha Brus (25.) in (z igralcem več) Luka Kalan (27.).

Toda Asiago se je vrnil v igro, zaostanek je še do konca druge tretjine znižal na 3:2. V zadnji tretjini je Asiago izenačil, v podaljšku pa so si domači privoščili hudo napako, ko so kljub igralcu več pred svojim golom pozabili na dva nasprotna igralca. Za hladno prho v Podmežakli je poskrbel Anthony Nigro po 90 sekundah podaljška. Nigro je bil nesporni junak tekme, saj je zadel tudi v 53. minuti, s čimer je izsilil podaljšek. Razmerje v strelih je bilo 29:45.

V naslednjem krogu bodo Jeseničani v soboto gostovali pri Bregenzerwaldu.

Olimpija, ki je v lanski sezoni še igrala v Ligi Ebel, je bila pred 350 gledalci v Tivoliju za uvod Alpske lige neuspešna proti branilcu naslova Rittnerju (0:2). Robert Kristan je zbral 33 obramb, v zadnji tretjini je ubranil tudi kazenski strel.