Volkovi iz Brunica so decembra dvakrat ugnali Olimpijo (1:0 in 3:2), v Podmežakli pa so morali priznati premoč železarjem, ki so blesteli z učinkovito in disciplinirano igro. Izkazal se je tudi vratar Žan Us, ki je zbral 31 obramb. Po tekmi je trener Mitja Šivic kar žarel od zadovoljstva.

Januarja imajo Jeseničani zelo zgoščen urnik. Mesec so odprli na najboljši način, saj so v državnem prvenstvu premagali zmaje po kazenskih strelih, v Alpski ligi njihova forma zelo niha. V torek proti drugi ekipi Celovčanov so še po 50 minutah zaostajali s 3:4, a na koncu le osvojili tri točke (6:4).

Jezovšek dvakrat natančen
Motiv proti vodilni ekipi Alpske lige je bil velik. V 12. minuti so železarji povedli. Danny Elliscasis je napravil prekršek nad Andrejem Hebarjem. "Power play" je stekel, plošček je odlično krožil in Jaka Sodja je podal pred vrata, kjer je Erik Svetina matiral Colina Furlonga. Le slabo minuto zatem je Žan Jezovšek sam zadrsal pred vrata in mojstrsko poslal plošček pod prečko za 2:0. Pustertal je ekspresno odgovoril. V 14. minuti je Massimo Carozza stlačil plošček za hrbet Usa.

Jeseničane je na začetku druge tretjine čakala še dobra minuta igre z igralcem več. Do zaključka kazni gostov jim ni uspelo zadeti, zato pa je le nekaj sekund pozneje Jezovšek z natančnim strelom pod prečko povišal na 3:1. Jeseničani so bili v naletu in igra je večinoma potekala pred vrati Furlonga.

Tomaževič potrdil veliko zmago
Na začetku zadnje tretjine so gostje silovito pritisnili, ko je na kazenski klopi sedel Luka Ščap. Us je imel svoj večer in mrežo je ohranil nedotaknjeno. Že slabe tri minute pred koncem je gostujoči strateg Luciano Basile vzel pol minute odmora in Furlonga potegnil iz vrat.

Jeseničanom ni uspelo spraviti ploščka v prazno mrežo, čeprav so imeli lepo priložnost. Kazen je prišla minuto in 40 sekund pred koncem tekme. V gneči pred vrati Usa je Brett Joseph Perlini potisnil plošček v mrežo. Takoj po znižanju na 2:3 so gostje znova vzeli vratarja iz igre. Tveganje s šestimi igralci se drugič ni izplačalo, saj je Blaž Tomaževič 49 sekund pred koncem zadel v prazno mrežo Pustertala.

Razmerje v strelih na vrata je bilo 24:33. Jeseničani v soboto gostujejo v Val Gardeni, v ponedeljek pa jih čaka še težja naloga v Salzburgu.