V prvi tretjini so bili Jeseničani precej boljši tekmec, a se to na semaforju ni odražalo. Gostje so znali kaznovati vsako napako. Povedli so z 2:0. Zadela sta Neal Unterluggauer (njegov oče Gerhard je bil prava ikona Beljaka) in izkušeni Markus Pirmann (dolga leta je igral za prvo ekipo KAC-a v Ligi Ebel). Za neodločen izid po prvi tretjini sta poskrbela Žan Jezovšek in Sašo Rajsar.

V drugi tretjini so Celovčani znova povedli, izkoristili so igralca več na igrišču, in na odmor odšli z vodstvom. Že v prvi minuti zadnje tretjine je Jezovšek izenačil, v 49. minuti je bilo 3:4, na srečo domače ekipe pa je ekspresno odgovoril Nik Širovnik z močnim strelom.

Odločilni gol Svetine
Erik Svetina je v 56. minuti ob prednosti igralca več napovedal, da presenečenja ne bo, kar je v zadnjih trenutkih z golom v prazno mrežo potrdil Jaka Sodja. Razmerje strelov je bilo kar 49:21 za domače.

"Vedeli smo, da bo tekma zelo zahtevna. Z ekipo smo se na to dobro pripravili. Dobili smo tista dva zadetka, a smo karakterno zelo močna ekipa. Vrnili smo se po treh zaostankih in zasluženo zmagali. Zelo smo veseli za nove tri točke. V četrtek je nova tekma in gremo seveda na zmago," je dejal Žan Jezovšek.

Sorodna novica Kanadski napadalec Beauvillier okrepil Olimpijo

Zanesljiva zmaga Olimpije
Hokejisti SŽ-ja Olimpije so gostovali v Fassi in z zanesljivo zmago osvojili tri točke (2:5).

Ljubljančani za vodilnim Pustertalom zaostajajo še dve točki, imajo pa dve tekmi manj. Ekipa iz Brunica v četrtek zvečer prihaja v Podmežaklo, ta konec tedna pa bi Olimpija lahko znova zasedla vrh lestvice.

Kanadski napadalec Francis Beauvillier še ni igral, zato pa je prvi gol v zeleno-belem dresu dosegel finski branilec Juuso Pulli, ki je debitiral v soboto v Tivoliju proti Bregenzerwaldu. V 33. minuti je povišal na 1:3.

Joseph Mizzi je v 36. minuti znižal na 2:3, a je Miha Štebih pol minute pred koncem druge tretjine poskrbel za mirno nadaljevanje. Trener Fasse Marco Liberatore je vratarja Carla Ljunga že minuto in 43 sekund pred koncem potegnil iz vrat, a je le 11 sekund zatem Aleš Mušič zatresel prazno mrežo in potrdil četrto zaporedno zmago Olimpije v Alpski ligi.