Andy Chiodo in Fabian Dahlem

Ljubljančani so bili prvi tretjini v nekoliko podrejenem položaju, v zadnji pa so bili pred vrati - predvsem po zaslugi številnih izključitev na nasprotni strani - precej bolj dejavni. Vseeno jim večkratne številčne premoči na ledu ni uspelo izkoristiti in izida poravnati, na koncu so Dunajčani vknjižili minimalno zmago.

Dunajčani v 50 sekundah dvakrat v polno
Zmaji so tekmo začeli solidno, na začetku so takoj pritisnili na dunajska vrata, ki pa so ostala nedotaknjena. V 9. minuti so Dunajčani povedli. Bret Carson je z modre črte z desne strani pred vrati našel samega Kristopherja Foucaulta, ki je le še podstavil palico in zadel za 0:1. To je bil deveti zadetek za 23-letnika iz Calgaryja. Minuto pozneje so gostje vodstvo že podvojili. V igri z igralcem več je po strelu nekdanjega zmaja Jamieja Fraserja z razdalje odbiti plošček v mrežo iz neposredne bližine nekako le zbezal Adam Naglich, na katerega je pozabil Kyle Medvec.

Vseeno je Ljubljančanom uspelo zaostanek še pred koncem prve tretjine prepoloviti. V 16. minuti je po podaji Gregorja Koblarja z razdalje iz zapestja Davida Kickerta matiral Hunter Bishop in tako dosegel 11. točko v sezoni.

Bishopa prehitel zvok sirene
V drugi tretjini so Ljubljančani preživeli nalet Avstrijcev, ki so proti vratom Andyja Chioda sprožili kar 16-krat. Vseeno so si v 27. minuti pripravili lepo polpriložnost, a je Kickert po podaji Koblarja ubranil strel z bližine Roku Leberju. Hip zatem je gostujočega vratarja z razdalje preizkusil še Marvin Degon. V drugi polovici tretjine se je hokejistom izpod Rožnika ponudila igra z igralcem več, ki je niso izkoristili. Bilo je preveč netočnih podaj, za hip je maloštevilnim gledalcem dih zastal tudi ob Chiodovi nespretnosti. Namreč, kanadski vratar je odšel iz vrat, izgubil plošček in svojo mrežo pustil prazno, vendar je ostalo pri izidu 1:2.

Na koncu tretjine je po levi strani v protinapad popolnoma sam zdrvel Bishop, a ga je prehitel zvok sirene, ki je oznanil drugi in zadnji odmor.

Zadnja tretjina prežeta z izključitvami
Prvih pet minut zadnje tretjine so imeli zmaji igralca več na ledu. Najprej je bilo razmerje igralcev 4:3, nato 5:4. Po izključitvi Foucaulta, ki je plošček iz svoje obrambne tretjine poslal na tribuno, so imeli Ljubljančani 20 sekund celo dva igralca več na ledu, a jim nikakor ni uspelo doseči zadetka. Do petega power playa so prišli v 46. minuti, ko je bil zaradi zadrževanja s palico izključen Michael Schiechl, a tudi tokrat je Kickert mrežo ohranil nedotaknjeno.

Do konca tekme sta obe ekipi še po enkrat igrali z igralcem več na ledu, a se izid ni spremenil. Chiedo je z odlično obrambo z lovilko dobre tri minute pred koncem preprečil zadetek Foucaultu, Dunajčani pa so v izdihljajih tekme zdržali še zadnji pritisk zelenih za 14. zmago v sezoni.