Izbranci Jureta Vnuka so bili precej boljši tekmec. Manjkala sta poškodovana Anže Ropret in Luka Zorko. Vratar Triglava Kristjan Šenk se je nekajkrat zares izkazal in reševal selekcijo Slovenije, ki je sestavljena iz moštev iz preostalih slovenskih klubov, ki tekmujejo v mednarodni Ligi IHL. V četrtek so se zares izkazali proti Jeseničanom, ko so klonili šele po kazenskih strelih z 1:2.

Zmaji so povedli že v 3. minuti, ko je Miha Logar izza vrat lepo podal do Aljaža Chvatala, ki je iz bližine zatresel mrežo.

V drugi tretjini je Šenk blestel. Zdržal je vse do 38. minute, ko je Žiga Svete po lepem preigravanju z diagonalnim strelom povišal na 2:0. Minuto zatem je Sašo Rajsar spretno zaključil protinapad. Z desne strani je potisnil plošček v mrežo po podaji Nika Simšiča.

V zadnji tretjini je najprej David Planko po prodoru še četrtič zatresel mrežo. V 54. minuti je Luka Ulamec sijajno prodrl in s strelom med nogama matiral Šenka. Vratar Olimpije Tilen Spreitzer je mrežo ohranil nedotaknjeno, najbližje zadetku je bil Aljaž Ogrizek na začetku zadnje tretjine.

Beljak z zmago že v nedeljskem finalu
Na prvi petkovi tekmi je Beljak v obračunu ekip iz Lige Ebel ugnal Fehervar z 2:1. S tem so se Beljačani že uvrstili v nedeljski finale, Madžari pa bodo igrali za drugo mesto. Grenoble bo v soboto odigral zadnjo tekmo na turnirju, saj morajo Francozi nato takoj odpotovati na tekmo Lige prvakov.