Miha Verlič je v 16. minuti po podaji Jake Ankersta s pravo 'bombo' plošček pod prečko poslal v levi zgornji vratarjev kot. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Chris D'Alvise
Chris D'Alvise je Roberta Kristana premagal v 1. in v 2. tretjini. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kevin De Vergilio
Kevin De Vergilio je na začetku 2. tretjine utišal zagrebško Areno. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Robert Kristan
Robert Kristan, vratar Medveščaka in slovenske izbrane vrste, ni imel svojega večera. Od 22 strelov Olimpije so štirje končali za njegovim hrbtom, kar pomeni, da je branil z 82-odstotno uspešnostjo. Na drugi strani je Kuhn ubranil 36 od 37 strelov Medveščaka (97-odstotna uspešnost). Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija, Jesenice
Dvoboj med mladinskima ekipama Jesenic in Olimpije se je s tivolskega ledu preselil tudi na Twitter. Foto: Twitter

Zagrebčani so tekmo začeli odlično in hitro povedli, a je Ljubljančanom še pred koncem tretjine uspel preobrat. V drugi tretjini so nato mrežo gostiteljev zatresli še dvakrat, v zadnjih 20 minutah se izid ni več spremenil.

Prva zmaga v Areni!
Hokejisti Telemach Olimpije so v sredo tretjič gostovali v Areni. Pred prvo zmago v tem veličastnem objektu so dvakrat izgubili. Prvič 25. januarja lani, ko so klonili s 4:3, 17. januarja letos pa so bili Zagrebčani boljši s 5:2.

20. krog je poskrbel za poraze prvih štirih ekip na lestvici, poleg Medveščaka so izgubili še Dunaj, Beljak in KAC iz Celovca, ki so ga na četrtem mestu zamenjali Orli iz Znojma. Telemach Olimpija je vknjižila novi dve točki, zdaj jih ima 17 in ostaja na 10. mestu.

Zadetek Zanoškega izničil D'Alvise
Ljubljančani srečanja niso začeli najbolje, saj so že v 5. minuti prejeli zadetek z igralcem več. Zagrebčani so igrali brez izključenega Dustina Jeffreyja, a so kljub vsemu izkoristili veliko napako v gostujoči obrambi in zadeli za 1:0. Iz protinapada se je s kančkom sreče (plošček se je srečno odbil in v gol zletel prek nemočnega Jerryja Kuhna) med strelce vpisal Tomislav Zanoški. Varovanci Bojana Zajca so se hitro pobrali, po lepo izvedeni akciji so izid poravnali tri minute pozneje. Jan Muršak je lepo podal Chrisu D'Alvisu, ki je z desne strani plošček mojstrsko pospravil v malo mrežico.

Po pretepu preobrat Olimpije
Samozavest Ljubljančanov je iz minute v minuto rasla, dobro so igrali v napadalni tretjini in ves čas pritiskali na vrata Roberta Kristana. V 16. minuti so prvič tudi zapele pesti - po enem izmed napadov gostiteljev sta se spopadla Boštjan Groznik in Curtis Fraser, ki jo je odnesel slabše od ljubljanskega branilca. Že v naslednjem hipu so zmaji povedli! Po krasni podaji Jake Ankersta je s fantastičnim strelom pod prečko mrežo zatresel Miha Verlič. Olimpija bi lahko prednost v 19. minuti še povečala, a je Kristan po lepo odigranem protinapadu poskrbel, da je ostalo pri minimalnem vodstvu gostov.

De Vergilio hitro utišal Areno
V drugi minuti druge tretjine je bil za dve minuti izključen Medveščakov Nathan Perkovich, odsotnost igralca na ledu so Ljubljančani hitro izkoristili in v 23. minuti povedli z 1:3. Gostitelji so za Kristanovim golom storili napako, do ploščka je prišel Kevin De Vergilio in iz neposredne bližine premagal slovenskega reprezentančnega vratarja. Arena je utihnila, slišalo se je le slavje navijačev zelenih.

D'Alvise še drugič v polno
Aktualni državni prvaki so po dobre pol ure igre 26 sekund igrali celo z dvema igralcema več, česar niso izkoristili, so pa v 37. minuti prednost prek D'Alvisa povišali že na +3. Po lepi Muršakovi podaji izza gola je Kristan prvi strel Brocka McBrida najprej ubranil, povsem nemočen pa je bil ob strelu z bližine 26-letnega Kanadčana. V napadu so se Olimpijini igralci zelo izkazali, izkazal se je tudi vratar Kuhn, ki je v 40. minuti s fantastično obrambo preprečil veselje Kylu Greentreeju.

V zadnji tretjini se izid ni več spremenil, Zagrebčani so nekajkrat nevarno zapretili, gostje so s pametno igro prednost zadržali, še najbolj vroče je bilo 12 minut pred koncem, ko sta nevarno zapretila Kenneth Macaulay (ta je minuto pozneje zadel še vratnico) in Jeffrey, a je v obeh primerih odlično posredoval Kuhn, ki je ubranil 36 od 37 strelov na gol (97-odstotna uspešnost).