Potem ko so v soboto v Bregenzerwaldu Ljubljančani izgubili po podaljšku z 1:2, so tokrat premagali Lustenau, ključ do zmage pa so našli v zadnji tretjini, v kateri so zabili vse tri gole. Razmerje v strelih na vrata je bilo 36:28 v korist Olimpije, ki se je veselila prve letošnje zmage na gostovanju.

Koren zadel dvakrat
Mreži sta mirovali do 53. minute, ko je po podaji Žige Sveteta domačega vratarja Reneja Swetteja premagal Gal Koren. Tri minute zatem zatem je vodstvo podvojil Žiga Pešut iz bližine.

Martin Grabher-Meier je zaostanek svoje ekipe prepolovil minuto in 38 sekund pred koncem, ko so gostitelji napadli z vsemi močmi. Avstrijcem nato ni preostalo drugega, kot da iz vrat potegnejo Reneja Swetteja in poskusijo na vse ali nič. Na drugi strani je v prazno mrežo plošček poslal Koren, in se še drugič vpisal med strelce in s tem zapečatil usodo gostiteljev. Izbran je bil tudi za najboljšehga igralca tekme pred 610 gledalci v Rheinhalle.

V četrtek mladi rdeči biki v Tivoliju
Naslednja tekma zeleno-bele čaka v četrtek, ko bodo v Tivoliju gostili mlado zasedbo Salzburga.