John Degenkolb je osvojil pomembne točke v boju za zeleno majico. Zbral je že 112 točk, Nacer Bouhanni na drugem mestu jih ima 78. Foto: EPA
John Degenkolb
Degenkolb je najboljši šprinter na letošnji Vuelti. Foto: EPA

Tretje mesto je zasedel Italijan Jacopo Guarnieri, četrti pa je bil Peter Sagan, ki nikakor ne najde prave forme na letošnji Vuelti.
Degenkolb, ki je letos že dobil tretjo in četrto etapo, je v Logronu ponovil zmago izpred dveh let. 25-letni Nemec je imel tudi srečo, da je bil v pravem položaju za šprint, saj se je tik pred ciljem zgodil skupinski padec, ki se mu je izognil, obenem pa je zbral nove pomembne točke v boju za zeleno majico najboljšega šprinterja na dirki.

Krizeku pobeg ni uspel
Dirka je bila dolgo v znamenju Matthiasa Krizeka. Avstrijec, ki vozi za Cannondale, je pobegnil že kmalu po štartu in glavnina ga je po 130 kilometrih bega ujela šele 12 kilometrov pred ciljem. Do konca etape so ekipe nato pripravljale izhodišča najboljšim za šprint.

V skupnem seštevku ni prišlo do sprememb, favoriti so imeli miren dan pred tremi gorskimi etapami ta konec tedna. Še vedno vodi dvakratni zmagovalec Toura Alberto Contador, 20 sekund zaostaja njegov rojak Alejandro Valverde. Sledita Rigobero Uran in Chris Froome.
Qunitano uspešno operirali
V Pamploni so uspešno operirali Naira Quintano, letošnjega zmagovalca Gira, ki si je v dveh hudih padcih poškodoval ramo. "Čez dva tedna bom okreval," je za Gazzetto dello Sport povedal Quintano. Kolumbijec je najprej grdo padel v torek na kronometru, po sredinem padcu na 11. etapi pa je končal v bolnišnici, kjer so mu operirali ramo.

V petek kolesarje na Vuelti čaka nova gorska etapa od Belorado Obregona do Parque de Cabarcena (189 km).