Rohan Dennis se je veselil druge zmage na največjih dirkah. Foto: EPA
Tom Dumoulin
Tom Dumoulin bo težko ubranil lansko zmago. Foto: EPA
Yates še korak bližje končni zmagi

27-letni Avstralec je 34,2 kilometra prevozil v natančno 40 minutah in bil 14 sekund hitrejši od štirikratnega svetovnega prvaka Tonyja Martina. Kolesar ekipe BMC Racing Team je na začetku dirke štiri etape nosil majico vodilnega v skupnem seštevku.

Dumoulin, lanski zmagovalec Gira in aktualni svetovni prvak v kronometru, je z zaostankom 22 sekund zasedel tretje mesto.

Yates mislil, da bo izgubil več časa
Yatesa, ki je bil 20. (+1:37) in je v primerjavi z Nizozemcem izgubil minuto in 15 sekund, lahko glede na formo do konca ustavi le črn dan v kakšni izmed gorskih etap v četrtek, petek in soboto ali kakšna nesreča. "Zelo, zelo sem vesel in zadovoljen. V prvi polovici kronometra sem se odlično počutil, imel dober ritem. A v zadnjih desetih kilometrih sem 'umrl', mislil sem celo, da bom izgubil več časa. Vodstvo v skupnem seštevku po kronometru bo bržkone spremenilo taktiko moje vožnje v naslednjih etapah. Na žalost navijačev bo ta zdaj bolj obrambna. Želel sem si imeti še večjo prednost, toda zadovoljen sem tudi s tem, kar imam," je dejal Britanec.

Zmagovalec vozil s povprečno hitrostjo 51,3 km/h
Dennis je na največjih etapnih dirkah do zdaj zmagal le na enem kronometru na Dirki po Franciji (2015). "Na Giro sem prišel s ciljem, da zmagam na eni etapi. Upal sem, da bo to že v Izraelu (na uvodni vožnji na čas v Jeruzalemu je s prednostjo dveh sekund slavil Dumoulin, op. a.), žal se tam ni izšlo, čeprav sem nato kar nekaj časa preživel v rožnati majici vodilnega. Danes se mi je na hitrem, tehnično nezahtevnem kronometru ponudila še ena priložnost, to sem izkoristil. Pri tem pa sem zelo ponosen, ker sem se vrnil med deseterico v skupnem seštevku, to namreč pomeni, da sem bil odličen tudi na zahtevnih gorskih etapah. Teh še ni konec, ne vem pa, kaj lahko pričakujem. Z vzponi tretji teden nimam veliko izkušenj. Želel bi si zadržati mesto med najboljšimi desetimi, a vem, da bom trpel. Šel bom etapo za etapo," je bil zadovoljen Dennis, ki je v skupnem seštevku napredoval na šesto mesto. Vozil je s povprečno hitrostjo 51,3 km/h.
S petim časom v vožnji na čas je napredoval tudi Chris Froome, zdaj je za Domenicom Pozzovivom na četrtem mestu. "Še bom poskušal, mogoče pridem na stopničke," razmišlja štirikratni zmagovalec Toura.
Od Slovencev je bil najhitrejši Jan Polanc, zasedel je 38. mesto.