Diego Ulissi je petič v karieri zmagal na Dirki po Italiji. Foto: EPA
Dirka po Italiji
Večji del četrte etape je potekal ob Tirenskem morju. Foto: EPA
Ulissi uspešno napadel na 18-odstotnem vzponu

Član Lampreja je po samostojnem pobegu v zadnjih 8,7 kilometra v cilj prišel pet sekund pred Nizozemcem Tomom Dumoulinom, ki je znova oblekel rožnato majico. Nosil jo je že v drugi in tretji etapi, v nedeljo pa mu jo je odvzel Nemec Marcel Kittel. Tretje mesto je z enakim časom kot Dumoulin zasedel še en Nizozemec Steven Kruijswijk. Sekundo več je zaostala skupina 23 kolesarjev z glavnimi favoriti za končno zmago na dirki - Alejandrom Valverdejem, Vincenzom Nibalijem in Mikelom Lando.

V skupnem seštevku ima Dumoulin 20 sekund prednosti pred Luksemburžanom Bobom Jungelsom in Ulissijem.

Mohorič v begu
Od četverice Slovencev je bil z dobro minuto zaostanka najboljši Luka Mezgec na 49. mestu. Skupno je 52. Danes je bil več kot 100 km povsem spredaj Matej Mohorič. Moštveni kolega Ulissija je bil med ubežniki, ki so ušli že 15 km po štartu, a skupaj še s tremi kolesarji pravih možnosti za uspeh ni imel. Nekdanji svetovni prvak med mladinci in mlajšimi člani je na dveh gorskih ciljih, obeh tretje kategorije, zbral dve točki.
Napadel na zahtevnem vzponu
Ulissi je napadel na najbolj zahtevnem delu 1,8 km dolgega vzpona na ulici Fortino, ko se je cesta povzpela tudi na 18 odstotkov. Prikolesaril si je nekaj sekund prednosti, ki jih je na bolj ravninskih delih in spustih znal zadržati.

"Zelo sem vesel, ker smo kot ekipa opravili izjemno delo. Valerio Conti je bil izjemen, ko je zadrževal napade. Na vzponu sem dal od sebe vse, v skrbeh pa sem bil, ali me bodo ujeli na spustu, toda zdržal sem. Ko sem se ozrl nazaj deset metrov pred ciljem, sem se zavedel, da sem uspel. To je poseben trenutek," je bil v cilju presrečen Ulissi, leta 2011 zmagovalec Dirke po Sloveniji.