Tomaž Nose je z odlično vožnjo oblekel rumeno majico. Foto: RTV SLO
Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali je dobil že drugo etapo zapored. Foto: RTV SLO
Tomaž Nose
Tomaž Nose je tik pred drugo zaporedno zmago na Dirki po Sloveniji. Foto: RTV SLO
Nose pred 2. zaporedno zmago

V kraljevski 4. etapi je tretje mesto zasedel Simon Špilak. Ubežniki so poskušali v ravninskem delu, najdlje sta zdržala Cataldo in Švab. Etapa se je začela razpletati 8 km pred ciljem, ko je iz skupine 13 kolesarjev napadel Nose, popustil pa je dvakratni zmagovalec slovenske pentlje Mitja Mahorič, ki je dva dni nosil rumeno majico.

Nibali ni bil nevaren Nosetu
V zadnjih 4 km sta na meglenem Vršiču v ospredju ostala Nibali in Nose, ki je imel pred etapo 45 sekund naskoka pred Italijanom. Kolesar Liquigasa, ki je v četrtek slavil že v Beljaku se je 25-letnemu Novomeščanu prilepil na kolo, v zaključnih metrih pa je eksplodiral in v cilj je prišel z dvema sekundama prednosti, kar pa je bilo veliko premalo, da bi lahko v skupnem seštevku lahko ogrozil Noseta.

Nose si je želel tudi etapne zmage
"Želel sem si tudi etapno zmago, toda hitro mi je postalo jasno, da te ne bom dosegel. Nibali je se me je v klanec le držal, šlo mu je le za etapo, tako da je ohranil več moči in zmagal. Toda mi smo zadovoljni. Opravili smo vse, kot je bilo treba. Menim, da še nikoli nisem bil tako hiter na tem vzponu, pri tem pa mi je pomagal tudi Špilak. Zdaj moramo rumeno majico pripeljati še v Novo mesto," je bil v cilju zadovoljen Nose, ki ima pred Nibalijem 39 sekund prednosti, tretji je še en kolesar Liquigasa Andrea Noe, ki je letos dva dni nosil rožnato majico na Giru.

Mahorič, Golčer in Garzelli precej zaostali
Na 1.611 metrov visokem vzponu so omagali številni favoriti. Dvakratni zmagovalec Dirke po Sloveniji Mahorič je na 12. mestu izgubil tri minute in 23 sekund. Dvakratni kralj Vršiča Jure Golčer je imel pred etapo zdravstvene težave, štartal je s povišano telesno temperaturo in končal na 10. mestu (+2:55). Povsem je pogorel glavni zvezdnik dirke Stefano Garzelli. Njegova ekipa Acqua&Sapone je precej delala za svojega kapetana, ki pa je imel zelo slab dan. Zmagovalec Dirke po Italiji leta 2000 je zaostal kar 16 minut.

V soboto parada za Noseta
Zadnja etapa 14. Dirke po Sloveniji bo v soboto na Dolenjskem. Štart 162 km dolge etape bo v Grosuplju, cilj pa v Novem mestu. Nose ne bi smel imel nikakšnih težav pri ubranitvi skupnega vodstva.