Simon Yates je znova prevzel skupno vodstvo. Na Dirki po Italiji je bil prav tako na dobri poti, a je omagal na predzadnji etapi čez prelaz Finestre. Foto: EPA
Yates bo imel težko nalogo v zadnjem tednu, saj je ekipa Movistar zelo močna. Foto: EPA

V drugi od treh zaporednih gorskih etap je po 169 kilometrih drugo mesto osvojil Kolumbijec Miguel Angel Lopez, tretjega pa Španec Alejandro Valverde.

Zaključni vzpon prve kategorije na ozki cesti je prinesel obračun favoritov za končno zmago. Nairo Quintana je s pospeševanjem dva kilometra pred ciljem, na najstrmejšem delu klanca (17-odstotni naklon), že naredil selekcijo, saj mu je lahko sledil le rojak Miguel Angel Lopez. Toda Kolumbijca v takšnem ritmu nista nadaljevala do konca, s tem pa sta dovolila še šestim drugim kolesarjem, da ju spet ujamejo.

700 metrov pred ciljno črto je silovito pospešil Yates, dosegel etapno zmago in po dveh dneh znova oblekel rdečo majico. Yates ima zdaj 20 sekund prednosti pred Valverdejem in 25 pred Quintano.
"Bilo je zelo težko. Dobro sem izbral trenutek za napad. Nisem gledal nazaj, dokler se ni zravnalo. Vse se je izšlo. Tokrat čutim, da sem si jo zaslužil. Dal sem vse od sebe, vesel sem," je bil na cilju vesel Yates, ki je na letošnji Vuelti že bil v rdeči majici tri etape.

Že v nedeljo ga čaka nova težka preizkušnja, saj je cilj na znamenitih jezerih Covadonge. Eden najprestižnejših vzponov Vuelte je že velikokrat postregel z odločitvijo na tej dirki.

Roglič obdržal tretje mesto, sedma etapa Stannardu
Primož Roglič je v predzadnji etapi Dirke po Britaniji zadržal tretje mesto v skupnem seštevku. Član nizozemske ekipe LottoNL-Jumbo je bil v sedmi etapi, ki se je po 215,6 kilometra končala v Mansfieldu, 38. Etapne zmage se je veselil domačin Ian Stannard iz ekipe Sky, skupno vodstvo je zadržal Francoz Julian Alaphilippe.

Stannard je bil med štirimi ubežniki, 22,5 kilometra pred ciljem pa je prvič napadel. Sledil mu je lahko le Nemec Nils Politt. Stannard je še naprej poskušal s pospeševanji, ključno pa mu je uspelo 16,7 kilometra pred ciljno črto. Takrat mu Politt ni mogel slediti, Britanec je prišel do desetih sekund prednosti. Oba sta nadaljevala na vso moč, a se je razlika le še večala. Stannard je slavil z 59 sekundami prednosti pred Polittom, na tretjem mestu je končal Italijan Giovanni Carboni s tremi minutami in devetimi sekundami zaostanka. Glavnina je čez cilj prišla s štirimi minutami zaostanka.

Skupno vodstvo je pred nedeljsko povsem ravninsko etapo v Londonu zadržal Alaphilippe. Sedemnajst sekund na drugem mestu zaostaja Nizozemec Wout Poels, 33 sekund pa tretji Roglič.