Boštjan Nachbar je prikazal eno najboljših predstav v dresu Barcelone. Foto: EPA
Gašper Vidmar in Emir Preldžić, ki sta skupaj v Carigrad prišla iz Slovana, v boju z Alijem Traorejem, ki je bil najboljši strelec Nanterra. Foto: EPA
Erick Green
Erick Green je bil najboljši strelec Siene. Foto: EPA
David Blu
David Blu je obrambi Panathinaikosa povzročal ogromno težav. Foto: EPA

Budivelnik se je dobro upiral, ob koncu tretje četrtine so povedli za šest, šest minut pred koncem pa prednost povišali na deset ter brez težav ubranili razliko. Izkazal se je tudi Boštjan Nachbar, ki je v dobrih 19 minutah dosegel 11 točk. Ante Tomić je bil sicer najboljši z 18 točkami, Erazem Lorbek še vedno okreva po poškodbi. Pri Budivelniku je bil z 21 točkami najboljši Darjuš Lavrinovič.

Unicaja Malaga je pred domačimi gledalci slabe štiri minute do konca vodila za šest, a zmogla le še točko ter omogočila Sieni, da je dosegla prvo zmago v tej sezoni (73:75). Znova se je v dresu andaluzijske zasedbe izkazal Zoran Dragić, ki je bil drugi strelec varovancev Joana Plaze. Igral je skoraj 23 minut in ob dobrem metu iz igre prispeval 16 točk.

Fener nadaljuje zmagoviti pohod
Fenerbahče, ki je konec tedna v državnem prvenstvu klonil prvič v tej sezoni, še naprej odlično igra v Evroligi in je nanizal še peto zmago. S 83:66 je bila zasedba Željka Obradovića doma boljša od Nanterra. Gostitelji so sicer imeli skozi celotno srečanje pobudo, a nepopustljivi gostje so nekaj manj kot štiri minute pred koncem znižali na 68:64. Sledila je izvrstna serija Fenerja, ki je v zadnjih treh minutah dosegel kar 15 točk, Nanterre pa vsega dve.

Bojan Bogdanović je bil znova izjemen z 20 točkami, Emir Preldžić jih je pristavil 16, Gašper Vidmar pa je igral dobrih 18 minut, vpisal štiri točke, izkazal pa se je z devetimi skoki.

Simon drugič zapored mož odločitve
Lokomotiva je drugič zapored zmagala v samem zaključku srečanja. Znova je bil junak ruskega moštva, ki je lani dobilo Eurocup, Krunoslav Simon. Hrvaški košarkar je s trojko odločil že obračun v Atenah, ko je klub iz Krasnodarja na kolena spravil Panathinaikos. Tokrat so ugnali Laboral Kutxo (85:84). Baski so 40 sekund do konca vodili za pet, nato je tri proste mete zadel Marcus Williams. Na drugi strani je zgrešil Thomas Huertel in Lokomotiva je imela 15 sekund za napad. Williams je v prodoru našel Simona, ki je sedem sekund pred iztekom 40. minute zadel trojko iz kota, Walter Hodge pa je zgrešil met za zmago.

Maccabi je proti Panathinaikosu, dvoboj velikanov je po številnih srečanjih v zadnjih letih prerasel v pravo rivalstvo, dobil prvo četrtino za 13, Pao je do polčasa znižal zaostanek, a nikoli ni uspel povsem ujeti domače vrste.

Real Madrid je igral že v sredo in dosegel še peto izjemno visoko zmago. Tokrat je bil doma za kar 46 točk boljši od Anadolu Efesa. V povprečju kraljevi klub letos zmaguje v Evroligi s kar 28,8 točke razlike. Na zadnji tekmi je bil s 17 točkami najboljši strelec španskih prvakov grški center Ioannis Bourousis.

5. krog, skupina A:
FENERBAHČE - NANTERRE
83:66 (23:19, 21:13, 14:18, 25:16)
Bogdanović 20, Preldžić 16 ... Vidmar 4 (1/2 za dve), 9 skokov v 18 minutah; Traore 20, Daniels 13.

BUDIVELNIK KIJEV - BARCELONA
74:84 (21:24, 27:22, 8:16, 18:22)
Lavrinovič 21; Tomić 18, Dorsey 16, Navarro 15 ... Nachbar 11 (4/7 za dve, 1/4 za tri) v 19 minutah. Lorbek je poškodovan.

103:57 (19:13, 28:10, 23:23, 33:11)
Bourousis 17, Mirotić, Rodriguez, Carroll po 14; Hopson 13.

ŽALGIRIS - BROSE BASKETS
91:81 (23:16, 16:23, 30:15, 22:27)
Dentmon 24, Javtokas in Lipkevičius po 12; Sanders in Smith po 18.

73:75 (18:23, 23:16, 23:24, 9:12)
Caner-Medley 18, Dragić 16 (6/6 za dve, 0/3 za tri) v 23 minutah; Green 20, Hackett 19.