Rezultati iskanja

Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.

Košarka - Arhiv

Dvojni dvojček Dončića ob novem porazu Dallasa

Luka Dončić je v Ligi NBA vknjižil nov dvojni dvojček, a je Dallas spet doživel poraz. Petnajstega na zadnjih sedemnajstih tekmah mu je s 116:100 prizadejal Sacramento.

Higgins s trojko odločil derbi v Moskvi

28. krog Evrolige je že za uvod ponudil derbi med CSKA-jem in Fenerbahčejem. Serijski ruski prvak je bil boljši s 70:68.

EuroBasket 2021: Slovenija ima pet protikandidatov

Košarkarska zveza Slovenije je prejšnji teden oddala kandidaturo za organizacijo ene od skupin evropskega prvenstva 2021. Predsednik Matej Erjavec pravi, da so možnosti 50-odstotne.

Dragić z 20 točkami do odmora tlakoval veliko zmago Miamija v San Antoniu

Košarkarji Miamija so v San Antoniu končali niz devetih zaporednih zmag Spursov (105:110). Goran Dragić je 20 izmed 22 točk prispeval v prvem polčasu. Luka Dončić je prispeval 24 točk v Portlandu, Blazersi so premagali Maverickse s 126:118.

Krka brez večjih težav slavila v Domžalah

Košarkarji Krke so na preloženi tekmi 2. kroga Lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns s 84:76.

Liga ABA 2: Sixt Primorska suvereno dobila prvi polfinalni obračun

Košarkarji Sixta Primorske so zanesljivo dobili prvo tekmo polfinala Lige ABA 2. V domači dvorani so z 78:59 premagali Borac iz Čačka.

Verjetnost za zmago v Ligi NBA ob trojnem dvojčku zraste na 74

Luka Dončić je v kratki karieri Lige NBA že dosegel pet trojnih dvojčkov, a na teh tekmah se je veselil le ene same zmage.

27 točk Russlla v zadnji četrtini za veliki preobrat Netsov v Sacramentu

Brooklyn je v Sacramentu pred zadnjo četrtino zaostajal za 25 točk. A z grozečim porazom se ni sprijaznil D'Angelo Russell, ki je nato v 12 minutah natresel kar 27 točk, Rondae Hollis-Jefferson pa je v zadnji sekundi poskrbel za zmago Netsov (123:121).

Pomembni zmagi Barcelone in Olympiacosa, Higgins odločil derbi v Carigradu

Košarkarji Barcelone so na tekmi 27. kroga Evrolige zanesljivo premagali Gran Canario s 93:64. Jaka Blažič je k zmagi v 20 minutah prispeval šest točk.

Dragić s šestimi trojkami potopil Oklahomo, poraz Dallasa kljub trojnemu dvojčku Dončića

Goran Dragić je blestel v Oklahomi, s 26 točkami in 11 podajami je bil najzaslužnejši za zmago Miamija (107:116). Luka Dončić je prispeval trojni dvojček (29 točk, 13 skokov in 10 podaj), Dallas pa je izgubil proti New Orleansu s 125:129 po podaljšku.

Zdovčev načrt se ne spreminja: Imamo garancijo, da gremo dalje

Po 18 letih se z vsega šestimi zmagami Petrol Olimpija prvič poslavlja od Lige ABA. Klub je tako na eni najnižjih točk v zgodovini, potem ko ga je v boju za obstanek premagala Krka (62:59).

Dragić in Wade zrežirala pomembno zmago Vročice

Goran Dragić je bil z 19 točkami prvi strelec košarkarjev Miamija v pomembni zmagi nad Charlottom (93:75), ki Vročici omogoča nekoliko lažje dihanje v boju za končnico.

Krka še bolj zbrisala Olimpijo s košarkarskega zemljevida

V odločilnem dvoboju za obstanek v Ligi ABA je Krka z 62:59 ugnala Petrol Olimpijo, ki je bila do zdaj poleg Cibone edina ekipa, ki je v jadranski druščini sodelovala od začetka.

Dallas brez poškodovanega Dončića končal serijo porazov

Luka Dončić je počival zaradi poškodbe desnega kolena, Dallas pa je končal serijo sedmih zaporednih porazov. S 121:116 je premagal Cleveland.

Američani v skupini s Turki, Srbi z Italijani, Grki pa z Brazilci in Črnogorci

V Šendženu so izžrebali osem skupin s po štirimi reprezentancami za svetovno prvenstvo v košarki, ki bo med 31. avgustom in 15. septembrom potekalo v osmih kitajskih mestih.

Zgodovinska vrnitev Milwaukeeja v Miamiju

Košarkarji Miamija so na domačem parketu American Airlines Arene ob polčasu proti Milwaukeeju vodili za velikih 20 točk, v drugem delu pa je sledil velik preobrat in zanesljiva zmaga gostov (98:113).

Poraz Barcelone, Blažič blestel le v prvem polčasu

V razburljivem in kakovostnem derbiju 26. kroga Evrolige je Fenerbahče z 88:82 premagal Barcelono, potem ko je zadnjo četrtino dobil s 36:21.

Reševanje pred jadransko katastrofo

Jasno je, da bo zadnje mesto v Ligi ABA osvojila ena izmed slovenskih ekip. Košarkarji Krke in Petrola Olimpije bodo o obstanku v jadranskem tekmovanju odločili na medsebojnem dvoboju, ki bo v Novem mestu v nedeljo ob 21.00.

Jokić ob sireni odgovoril na zabijanje Dončića - grenek poraz Dallasa v Denverju

Luka Dončić je z izjemnim zabijanjem poskrbel za vodstvo Dallasa pet sekund pred koncem tekme v Denverju. Nuggetsi so zadnjo akcijo zaupali Nikoli Jokiću in odlični center je iz težkega položaja prehitel sireno (100:99).

Olimpija in Krka sta se za odločilno tekmo v Ligi ABA ogreli z zmagama

Košarkarje Petrola Olimpije in Krke v nedeljo čaka ključni (medsebojni) obračun za obstanek v Ligi ABA. Pred tem sta v Ligi Nova KBM ugnali Helios Sunse (74:66) in Hopse (81:61).