Izenačeno srečanje se je na Realovo stran prevesilo na začetku zadnje četrtine, ko so Madridčani naredili delni izid 6:0 in povedli z 78:72. Trojko za +6 je zadel slovenski reprezentant Anthony Randolph, ki je bil s 14 točkami tretji najboljši strelec, za Rudyjem Fernandezom in Facundom Campazzom (16). Pri domačih je Nick Calathes dosegel 17 točk. Klemen Prepelič se pri Realu v osmih minutah ni vpisal med strelce.

Anthony Randolph skuša ustaviti Nicka Calathesa. Foto: EPA

Fenerbahče je v Kaunasu premagal Žalgiris s 66:57 in v seriji povedel z 2:1. Marko Gudurić je dosegel 17 točk.

30 točk Larkina, 28 De Cola
V sredo sta se zmag veselila Anadolu Efes in Cska Moskva, ki je s 84:77 slavil pri Baskonii. V Barceloni je blestel Američan Shane Larkin, ki je gostiteljem nasul 30 točk, v Vitorii pa je Francoz Nando De Colo dosegel 28 točk.