Košarkarji Anadoluja se veselijo zmage na odločilni peti tekmi v seriji. Foto: EPA

V izenačeni tekmi so Carigrajčani v 17. minuti sploh prvič povedli (44:42), nato pa vodstva niso več izpustili iz rok. V 32. minuti je semafor kazal najvišjo prednost +11 (68:57).

18 točk Larkina in Moermana, dvojni dvojček Mičića
Pri domačih sta bila najučinkovitejša Shane Larkin in Adrien Moerman, ki sta dosegla po 18 točk. Izkazal se je tudi Vasilije Mičić z dvojnim dvojčkom. Dosegel je deset točk in jim dodal še deset podaj. Za Barcelono pa sta Thomas Heurtel in Chris Singleton prispevala po 12 točk.

Zaključni turnir, na katerega so se že uvrstili moskovski CSKA, Fenerbahče in Real iz Madrida, bo med 17. in 19. majem v Vitorii.