Chris Wright je bil poleg Edwina Jacksona z 12 točkami najboljši strelec Asvela. Foto: Union Olimpija
Asvel - Union Olimpija
Alex Stepheson je za Olimpijo prispeval osem točk. Foto: Union Olimpija
Ljubljančani so klonili za osem točk, ravno za toliko pa so prejšnjo sredo premagali Varese. Foto: Union Olimpija

Olimpija je pred 5.000 gledalci slabo začela tekmo, zaostajala z 11:2 in prvo četrtino izgubila z 20:10. V drugi četrtini so se Ljubljančani odrezali bolje in na odmor odšli z minimalnim zaostankom (30:28). V zadnjih petih minutah prvega polčasa je Olimpija gostiteljem dovolila le en koš iz igre.
V drugem polčasu so bili gostje po zaslugi odlične igre Deividasa Gailiusa (skupaj 18 točk, od tega 14 v drugem delu) dolgo v igri za presenečenje. Kodi Augustus je izenačil na 32:32, nato pa so tekmecu vseskozi dihali za ovratnik. Z zaporednima trojkama Gailiusa in Dražena Bubnića so celo povedli z 51:52 ter tri minute in pol pred koncem s 55:56. A je nato prišel niz zgrešenih metov, do konca srečanja Olimpija ni dosegla niti koša več in Francozi so z delnim izidom 9:0 slavili z osmimi točkami naskoka.
Asvel prekinil niz štirih porazov
Za Asvel, ki je v prvem krogu evropskega pokala izgubil v Ulmu, francosko prvenstvo pa začel s tremi porazi, sta po 12 točk dosegla Edwin Jackson in Chris Wright, 11 pa Amara Sy, ki je dodal še osem skokov. Pri slovenskih podprvakih poleg Gailiusa nihče ni zmogel dvomestnega števila točk, Alex Stepheson jih je zbral osem.
Trener Olimpije Aleš Pipan ni mogel računati na ameriškega organizatorja igre Cedrica Jacksona, ki je imel zdravniški pregled zaradi neprijetne poškodbe trebušne stene.
Prihodnjo sredo bo Olimpija v Stožicah gostila Valencio, še prej, v soboto, pa bo v Ligi ABA, kjer je po štirih porazih prikovana na zadnje mesto na lestvici, gostovala pri Radničkem.
Izjava Aleša Pipana, trenerja Uniona Olimpije: "Čestitke gostiteljem za zasluženo zmago. Bila je zanimiva tekma, a nisem zadovoljen z našo igro. Spet smo občutno padli v koncentraciji, ko bi morali zmagati. To je odločilo zmagovalca. Če želimo zmagovati, bomo morali odigrati bolj zbrano. Velikokrat smo prišli v vodstvo, a nismo bili dovolj zbrani za zmago."