Cory Higgins je postal MVP zaključnega turnirja kraljevega pokala. Foto: EPA

Barca je izjemno odigrala prvi polčas, ki ga je dobila z 52:31. V nadaljevanju je zanesljivo nadzorovala potek srečanja in mirno osvojila lovoriko. Kraljevi klub se je približal na 11 točk, bližje pa ni zmogel. Prvi strelec tekme je bil z 20 točkami Cory Higgins, ki je bil izbran tudi za najkoristnejšega posameznika turnirja. Pri Realu, ki je branil naslov, sicer pa je z 28 pokali tudi najuspešnejši španski klub, je 17 točk vpisal Walter Tavares.

Na turnirju sta zaigrala dva slovenska košarkarja. Zoran Dragić se je z Baskonio prebil do polfinala, kjer so morali španski prvaki priznati premoč Barci (77:68). 31-letni Ljubljančan je prispeval tri točke, sedem pa jih je dal v četrtfinalu, ko so Baski s 96:87 premagali Joventut. Klemen Prepeplič je z Valencio klonil v četrtfinalu, v katerem je bil s 85:74 boljši Real. 29-letni Bistričan je vpisal 13 točk.

Na domačem parketu Mediolanum Foruma so sedmi italijanski pokal osvojili košarkarji Olimpie Milana, ki so v finalu s 87:59 nadigrali Pesaro. MVP turnirja je postal Gigi Datome. Milančani, ki zdaj za en naslov zaostajajo za bolonjskim Virtusom in Trevisom, so bili v polfinalu boljši od zadnjega pokalnega zmagovalca Venezie (96:65). Benečani, pri katerih pa Gašper Vidmar ni igral, so v četrtfinalu izločili glavnega izzivalca Olimpie Virtus (82:89).

Alilović ni več trener Dynamica

Zaključni turnir srbskega pokala Radivoja Koraća je bil odigran v Novem Sadu. Slavila je Crvena zvezda, ki je v finalu s 73:60 premagala Mego. Naziv najkoristnejšega posameznika turnirja je prejel nekdanji košarkar Primorske Marko Jagodić Kuridža. Sedmič so rdeče-beli osvojil "Žućkovo levico". Z osmimi je uspešnejši Partizan. Večna tekmeca sta se pomerila v polfinalni poslastici, ki jo je Zvezda po dramatični končnici dobila z 79:78. Junaka sta bila Dejan Davidovac, ki je zadel odločilna prosta meta, in Branko Lazić z ukradeno žogo ob koncu srečanja.

Pri Partizanu še vedno ne igra Aleksej Nikolić, ki je okreval po poškodbi kolka. Zgodba člana zlate reprezentančne generacije v Beogradu je se počasi končuje. Jurij Macura je z FMP-jem klonil v četrtfinalu, kjer je bila s 73:67 boljša Vojvodina. Slovenski reprezentant je v desetih minutah dosegel sedem točk. Po porazu je klub iz Železnika menjal trenerja. Moštvo je prevzel Vanja Guša, dozdajšnji glavni trener Bojan Đerić pa bo njegov pomočnik.

Za trenersko menjavo so se odločili tudi na drugem koncu Beograda pri Dynamicu. Klub iz Dorćola se je za sodelovanje zahvalil slovenskemu strokovnjaku Miru Aliloviću. Zamenjal ga je Saša Nikitović, nekdanji trener Petrola Olimpije, ki je do zdaj v Dynamicu deloval v mlajših selekcijah. Člana tega kluba sta tudi dva velika upa slovenske košarke, 19-letni Gregor Glas in dve leti mlajši Saša Ciani.

Hrvaški pokal Krešimirja Ćosića je osvojil Zadar, ki je v dalmatinskem obračunu v Omišu z 79:70 ugnal Split. Zadrčani so osvojili rekordno osmo lovoriko, rumeno-črni, pri katerih Blaž Mesiček zaradi poškodbe ni igral, pa so v pokalnem finalu zaigrali prvič po 17 letih. Za MVP-ja tekmovanja so izbrali Chinanuja Onuakuja.

Na seznamu so slovenski košarkarji, ki igrajo na najvišji ravni, reprezentančni kandidati in obetavni slovenski košarkarji, ki že igrajo v članski konkurenci.

Košarkar (klub)TekmaMi.Točke (met)Sk.Po.