Rodrigue Beaubois je imel izjemen strelski dan. Foto: EPA
Janis Strelnieks
Janis Strelnieks je bil prvi strelec Bamberga, Tyrese Rice pa Barcelone. Foto: EPA

Baski so v sredo v derbiju španskega prvenstva premagali Real Madrid. Tedaj so blesteli v drugem polčasu, tokrat pa so že dobro začeli tekmo in ob koncu prve četrtine povedli za deset. Ves čas so višali razliko, ki je narasla na 19, na odmor pa so gostitelji odšli s prednostjo 17 točk. Že v prvem polčasu so dali 53 točk. Tudi v drugem polčasu je bilo vse v znamenju Baskonie. Hitro je zaostanek Kazančanov narasel prek 20, v zadnji četrtini pa je znašal tudi 35.

Izvrsten je bil Rodrigue Beaubois. Francoski branilec je ob odličnem metu iz igre (7/8 za dve, 5/8 za tri) dosegel kar 29 točk. Jaka Blažič je igral 16 minut, zadel pa je dva poskusa izza črte.

Cibona je našla zamenjavo za odličnega mladega centra Anteja Žižića, ki je odšel v Darüšafako. V Zagreb prihaja izkušeni Luka Žorić, ki je sezono začel pri Betius v Sevilli.

Brose, pri katerem Alekseja Nikolića ni bilo v kadru, je slavil tretjič zapored. V Bambergu je zlahka s 85:65 odpravil Barcelono, ki nadaljuje neprepričljive evroligaške predstave. Gostitelji so odigrali čvrsto obrambo, po kateri Kataloncem met ni stekel, imeli pa so 18 izgubljenih žog. Zdaj imajo Bavarci enak izkupiček sedmih zmag in devetih porazov kot Barca, pri kateri je le Tyrese Rice dal dvomestno število točk.

V carigrajskem obračunu moštev, ki obe domujeta v Abdi Ipekciju, je Anadolu Efes s 84:73 odpravil Galatasaray. Efes je pobudo prevzel v drugi četrtini. Ves čas je vodil, ob koncu tretje četrtine pa povedel za več kot deset. Velimir Perasović je Alenu Omiću namenil dobrih 11 minut. Slovenski center je prispeval šest točk, ujel pa je še dve odbiti žogi.

16. krog:
ANADOLU EFES - GALATASARAY
84:73 (22:18, 20:18, 24:23, 18:14)
Dunston 17, Brown 13 ... Omić 6 (3/6 za dve) in 2 skoka v 11 minutah; Güler 20.

BROSE BAMBERG - BARCELONA
85:65 (18:17, 22:14, 19:16, 26:18)
Strelnieks in Miller po 20, Nikolić ni bil v postavi; Rice 19.

MACCABI - DARÜŠAFAKA
93:92 (29:14, 24:22, 14:35, 26:21)
Weems 24, Rudd in Zirbes po 13; Clyburn 17.

BASKONIA - UNICS KAZAN
102:70 (25:15: 28:21, 24:14, 25:20)
Beaubois 29, Voigtmann 14 ... Blažič 6 (0/1 za dve, 2/3 za tri), 1 skok in 2 podaji v 16 minutah; Langford 19.