Ron Artest (desno) je moral v tretji četrtini na klop zaradi zvitega gležnja, vendar ne gre za hujšo poškodbo. Foto: Reuters
Kirk Hinrich
Chicago, ki se bori za končnico, je kljub neprepričljivi predstavi branilca Kirka Hinricha (ob metu iz igre 1/7 je dosegel le tri točke) s 106:83 premagal New Jersey. To je šele tretja zmaga Bikov na zadnjih 14 tekmah. Foto: EPA

Ekipa iz Los Angelesa, ki je v petek visoko izgubila proti Oklahoma Cityju, je zmagala s 109:101. Ključna je bila druga četrtina, ki so jo Lakersi dobili z 11:35, po nizu 20 točk pa so povedli s 43:62. V zadnji četrtini se je Houston približal in trener Phil Jackson je moral v igro spet poslati Paua Gasola, ki je bil s 30 točkami prvi strelec tekme. Bryant se je izkazal s 17 točkami, 10 skoki in 9 podajami.

Tudi Dallas je večino dela opravil v drugi četrtini (36:14) in na koncu s 111:90 premagal Golden State. Novinec Rodrigue Beaubois je s 40 točkami postavil rekord kariere in požel občudovanje tudi v taboru nasprotnikov. "Kakšna predstava! Neverjetno! Tudi, ko smo ga tesno pokrili, je zadeval. Tega nisem pričakoval," je povedal trener Golden State Don Nelson.

183 cm visoki branilec je igral 30 minut, zadel pa je kar devet trojk iz enajstih poskusov. Zbral je tudi osem skokov. Dirk Nowitzki je dodal 13 točk in 10 skokov.