Odločilni met Glena Davisa, ki je utišal navijače v Orlandu. Foto: Reuters
Aaron Brooks je bil nerešljiva uganka za obrambo Lakersov. Organizator igre Raket je postal član prve peterke sredi sezone, ko je Houston v menjavi igralcev v Orlando poslal Raferja Alstona. Foto: EPA
Jao Ming je zaradi počene kosti v levem stopalu že končal sezono. Takole je spodbujal svoje soigralce v nepričakovani gladki zmagi proti favoriziranim Jezernikom. Foto: EPA

Izid v zmagah je v obeh serijah 2. kroga končnice Lige NBA zdaj izenačen na 2:2. Davis ali "Big Baby" je imel proti Orlandu povprečje 10,6 točke, tokrat pa jih je dosegel 21, vključno z zanj netipičnima dvema košema z razdalje v zadnji minuti. V zadnjem napadu so vsi pričakovali met Paula Piercea (27) ali Raya Allena (12), žoga pa se je nenačrtovano znašla pri Davisu, ki je odločil tekmo iz kota igrišča.

V vseskozi izenačenem srečanju je bil pri Orlandu s 23 točkami in 17 skoki najboljši Dwight Howard. Točko manj je vknjižil Rashard Lewis. Naslednja tekma bo v torek v Bostonu.

Visok poraz ublažili v zadnjem delu
Houston brez poškodovanega Jao Minga je proti Lakersom vodil od začetka in imel tudi 29 točk naskoka. Do spodobnega poraza so Jezerniki prišli v zadnji četrtini, ki so jo dobili 33:16. Aaron Brooks je s 34 točkami dosegel rekord kariere, Shane Battier pa je zadel pet trojk in v statistiko skupaj vpisal 23 točk.

"Vsi so menili, da je bolje, da se danes brez Jao Minga sploh ne prikažemo na igrišču. Sam nisem presenečen. Smo trmasta ekipa, ki se nikoli ne preda," je povedal Battier. Pri Lakersih je 30 točk vknjižil Pau Gasol, Kobe Bryant le 15. Saša Vujačič je bil s 7 točkami četrti strelec Lakersov.

ORLANDO (3) - BOSTON (2)
94:95 (28:25, 18:23, 25:31, 23:16)
Howard 23 in 17 skokov, Lewis 22, Turkoglu in Pietrus po 11; Pierce 27, Rondo (14 skokov) in Davis po 21, Perkins (12 skokov) in Allen po 12.

HOUSTON (5) - LA LAKERS (1)
99:87 (29:16, 25:20, 29:18, 16:33)
Brooks 34, Battier 23, Lowry 12, Scola 11 in 14 skokov; Gasol 30, Bryant 15, Brown 14, Vujačič 7 (2/7) v 19 minutah.