Jaka Blažič je na prvi tekmi proti Neptunasu dal 16 točk, tokrat pa je bil še uspešnejši, Zvezda pa je zanesljivo zmagala. Foto: EPA
Sonny Weems
CSKA je v Tel Avivu nadigral Maccabi s kar 84:58. Prvi strelec tekme je bil z 19 točkami Sonny Weems. Foto: EPA
Real je doma presenetljivo klonil pred Unicsom. Foto: EPA

Beograjčani so s četrto zmago v sezoni na dobri poti v Top 16. Znova je bil odličen Jaka Blažič, ki je v zadnjem času v izvrstni formi. Že v ponedeljek je bil junak zmage v Ligi ABA nad Cedevito, ko je dal 20 točk, tokrat pa je sicer prispeval eno manj, a je ob tem v statistiko vpisal še osem skokov. Pri Zvezdi je bil uspešnejši le Boban Marjanović, ki se je izkazal z dvojnim dvojčkom. Vpisal je 24 točk in 12 ujetih odbitih žog. Pri Neptunasu je bil edini razpoloženi košarkar Deividas Gailius, ki je dal 18 točk.

Rdeče-beli so se tako oddolžili novincu v Evroligi za poraz v Klaipedi. Že v prvi četrtini so gostitelji povedli za več kot deset, toda z odlično drugo četrtino so se gostje povsem približali in v slačilnico odšli celo z minimalno prednostjo. Že na začetku drugega dela pa so Beograjčani zaigrali sijajno, tretji del tekme dobili za 17 in v zadnjih desetih minutah visoko prednost zlahka zadržali.

Prvi poraz Olympiacosa, drugi Reala
V Evroligi ostajata brez poraza le še CSKA in Barcelona, saj je bil Olympiacos brez moči v Vitorii. Laboral Kutxa je slavila kar za 19, odločilno prednost pa so Baski naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili za devet. Mirza Begić se je proti klubu, kjer lani od januarja ni dobil prave priložnosti, izkazal z 12 točkami in sedmimi skoki, Saša Vujačić pa je dodal štiri točke. Sicer je bil prvi strelec gostiteljev Thomas Heurtel z 18. Pirejčanom ni pomagalo niti 27 točk izvrstnega Vassilisa Spanoulisa.

Unics iz Kazana je v Madridu pripravil presenečenje in Realu prizadejal drugi poraz v letošnji evroligaški sezoni. Pri gostih sta blestela D'or Fischer, ki je eno sezono igral tudi za kraljevi klub, in Curtis Jerrells. Skupaj sta dala kar 48 točk.

7. krog, skupina A:
REAL MADRID - UNICS KAZAN
75:85 (22:23, 24:19, 15:26, 14:17)
Rodriguez 12, Nocioni 11; Fischer 25, Jerrells 23, Langford 14.

58:84 (12:25, 18:15, 16:19, 12:25)
Smith 14; Weems 19, Kaun 15, De Colo in Voroncevič po 13.

ALBA BERLIN - UNICAJA MALAGA
79:78 (20:21, 17:24, 16:16, 26:17)
Redding 17, Renfroe in McLean po 12; Toolson in Vasileiadis po 15.

89:74 (26:12, 22:24, 17:17, 24:21)
Goudelock 21, Bjelica 14, Hickman 11; Moldoveanu 16.

79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15)
Marjanović 24 in 12 skokov, Blažič 19 (3/6 za dve, 3/4 za tri), 8 skokov, in 1 podaja v 25 minutah, Mitrović 12; Gailius 18.

LABORAL KUTXA - OLYMPIACOS
89:70 (24:17, 20:20, 24:15, 21:18)
Heurtel 18, Bertans 17, Šengelia 14, Begić 12 (4/5 za dve) in 7 skokov v 21 minutah, Vujačić 4 (2/2 za dve, 0/2 za tri) in 1 skok v 18 minutah; Spanoulis 27, Dunston 12.