Stephen Curry si je v tretji četrtini poškodoval gleženj, a je lahko nadaljeval srečanje. Foto: Reuters
Klay Thompson je v tretji četrtini prevesil tehtnico na stran Bojevnikov. Foto: Reuters
Isaiah Thomas je odigral prvih 31 minut v dresu Lakersov. V napadu je že blestel, v obrambi pa je imel veliko težav. Foto: AP
Anthony Davis je bil neustavljiv v Barylays Centru. Foto: Reuters

Aktualni prvaki so zelo slabo začeli tekmo, LaMarcus Aldridge je hitro poskrbel za vodstvo Spursov z 8:0. Veteran Manu Ginobili je zadel dve zaporedni trojki ob koncu prve četrtine (21:33). V drugi četrtini je Golden State ujel priključek in odšel na odmor s prednostjo treh točk (58:55) po trojki Draymonda Greena.

Odločilna je bila tretja četrtina, ko se je razigral Thompson. Nanizal je deset točk, dvakrat je bil natančen izza črte. V zadnjih treh minutah Spursi niso dosegli niti točke in Warriorsi so si nabrali odločilno prednost (91:75).

Steve Kerr je postal trener, ki je najhitreje zbral 250 zmag v Ligi NBA. To mu je uspelo že na 302. tekmi. Izboljšal je rekord Phila Jacksona. "Zen Master", nosilec enajstih šampionskih prstanov, je za ta dosežek potreboval 346 tekem.

San Antonio ima 35 zmag in 22 porazov, čeprav znova nista igrala poškodovana Kawhi Leonard in Tony Parker. Leonard je v letošnji sezoni odigral le devet tekem.

Lakersi poraženi ob debiju Thomasa
Dallas je ugnal LA Lakerse s 130:123 in s tem končal niz štirih zaporednih zmag Jezernikov, ki so v četrtek opravili menjavo igralcev s Clevelandom. Prvič je za 16-kratne prvake Lige NBA zaigral Isaiah Thomas, ki se ni znašel pri Cavaliersih. V prvem polčasu je blestel, v 14 minutah je dosegel 16 točk, zadel je štiri trojke in prejel tudi aplavz številnih navijačev v rumenih dresih v American Airlines Centru, ki je bil znova razprodan.
"Presenečen sem bil, ko so me zamenjali v Los Angeles. Že na prvi tekmi smo se dobro ujeli. Zelo rad igram hitro, slog igre mi je pisan na kožo. Mislim, da sem znova v tisti pravi formi," je poudaril Thomas, ki je v lanski sezoni blestel v dresu Bostona. Na parketu je bil 31 minut, medtem ko Channing Frye ni vstopil v igro.

Nowitzki še ni za odpis
V drugem polčasu je Dallas prevzel pobudo, odločala pa je končnica. Lakersi so zelo slabo igrali v obrambi, v zadnjih petih minutah je Dallas dosegel zmago z delnim izidom 13:5. Veteran Dirk Nowitzki je dosegel 22 točk (največ v letošnji sezoni), zadel je vse štiri mete izza črte. Najboljši strelec srečanja je bil Julius Randle s 26 točkami.

Davis odločil maraton v Brooklynu
New Orleans je v pravem trilerju po dveh podaljških strl Brooklyn (128:138). Pelikani so imeli v tretji četrtini že 28 točk naskoka, nato pa se je razigral Allen Crabbe, ki je zadel kar osem trojk. V prvem podaljšku je bil natančen dvakrat in Netsi so celo prevzeli vodstvo (122:118). V drugem podaljšku je odločil Anthony Davis, ki je prispeval kar 44 točk in 17 skokov. Rajon Rondo je dosegel trojni dvojček (25 točk, 12 podaj in 10 skokov).